Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpen i overkant glad i mennesker


Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Valpen min (som er min første valp) har nå blitt 6 måneder -   Han bare elsker alle mennesker, han sikter seg inn på folk når vi er på tur og får han respons legger han seg på ryggen og vil bli kost på magen ... han er i overkant tillitsfull og glad og det virker som verden er hans buffet av folk å hilse på .. Er dette normalt?

vil han roe seg med alderen?  Han får ikke hilse på alle ... men han trekker og trekker og og stirrer på folk for å be opp om oppmerksomhet.

vi trener mye på passering - men denne elsken av mennesker sitter hardt fast .. han er en lhasa apso og, så han skal liksom være en litt skeptisk rase mot fremmede

 

 

Skrevet

Det er ganske normalt. 

Det mest effektive for å få valpen til å slutte å trekke mot folk er nok å slutte å la han hilse på folk dere passerer i en periode, til det blir bedre. Så lenge du lar han hilse på folk så vil han ha en forvetning til dette, som vil forsterke trekkingen og fokuset på folk. 

Jeg ville stoppa hilsning ved passering i en periode, og heller latt han hilse på folk i andre type settinger. Også ville jeg alltid hatt med godbiter eller leke på tur, og avledet med dette når dere skal passere noen. Kan hende dere må ha litt god avstand til å begynne med. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...