Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min dytter mye når vi er ute og går tur eller prøver oss på en sykkeltur,
hun tar skulderen/eller brystkassa inn mot knærne mine og presser meg over mot høyre.
Eventuelt stenger for meg slik at jeg må gå i en bue bak henne
Tidvis utrolig irriterende

Er dette en dominans sak eller er det bare en måte å si bestevenner på, har sett at hun gjør det samme med andre hunder når de løper løse i hundeparken

Skrevet

Dominans er det neppe. Men at hun prøver å kommunisere noe kan godt være. Hvis det er en doberman så er jo de veldig fysiske hunder med stor kontakt for nærhet, slik jeg kjenner dem. Men det er vanskelig å si hva det betyr uten å faktisk se det. Det kan være at hun gleder seg, eller trenger betrygging om at du er med/hun får være med. Hvis sykkelturene er noe du nylig har begynt med er hun kanskje ikke helt trygg på dem enda?

Skrevet
1 hour ago, simira said:

Dominans er det neppe. Men at hun prøver å kommunisere noe kan godt være. Hvis det er en doberman så er jo de veldig fysiske hunder med stor kontakt for nærhet, slik jeg kjenner dem. Men det er vanskelig å si hva det betyr uten å faktisk se det. Det kan være at hun gleder seg, eller trenger betrygging om at du er med/hun får være med. Hvis sykkelturene er noe du nylig har begynt med er hun kanskje ikke helt trygg på dem enda?

Vi har trent med sykkelen i ett halvt år, startet med å trille sykkelen en gang i uka første tom mnd og så korte turer

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...