Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min gomi er 8 år gammel og har fått forkalkning i nakken . Og han har litt forstørret lever .Vi var hos dyrlegen og han ble satt på smertestillende og skulle gå på det  i 21 dager . Etter 11 dager så begynte han og få problemer med og reise seg opp med bakparten og har fortsatt smerter . Smertestillende hjelper ikke . Dyrlegen ble overrasket over at smertestillende ikke virker .Vi dro da tilbake til dyrlegen og begynte med kortison tab . Han vil ikke lenger gå tur . Bare fortet seg og gjøre fra seg . Han har bestandig elsket og være ute på tur . Men ikke nå lenger . Han er ikke glad lenger i det hele tatt . Han har bestandig vært en hund som har snakka veldig g vært veldig glad når enkelte kommer hjem . Nå kommer han såvidt bort for og si hei. Han gjemmer seg bak stoler og  sånt . Ligger ikke sammen  med oss lenger. Her om dagen så lekte han litt ute . Og når vi da kom hjem igjen , så klarte han ikke stå på Høyre bakben heller . Han drikker unormalt mye og peser veldig innimellom og ser på meg med øyer som sier at jeg har det vondt mamma . Han ligger nesten bare stille inne .Jeg vurderer og avlive gullet mitt . For han er overhode ikke seg selv lenger . Han vikrer også deprimert. Har ikke lyst til utsette han for en masse prøving frem og tilbake . Men jeg er så usikker på om jeg har prøvd nok. Jeg vil ikke at han skal behøve leve med smerter for at jeg skal prøve ut altmulig. Jeg spurte dyrlegen hva ho hadde gjort om det var hennes hund . Og ho sa at så lenge han ikke er glad lenger og ikke klarer og gjøre det ham liker og er glad i så hadde ho avlivet ham . Er det noen som har noen gode råd ? 

Skrevet

Uff, det er trist og vanskelig når hundene blir gamle og syke. Men har dyrlegen gjort noen undersøkelser utover å sette hunden på smertestillende? Jeg vet ikke hvordan cartophen innvirker på leveren, men har dere vurdert/prøvd det?

Jeg ville tatt røntgen og snakket med en hundefysio/kiropraktor og høre om det er noe de kan gjøre med nakken. Og så tatt avgjørelsen på om behandlingen er tilstrekkelig/verdt det.

Lykke til!

Skrevet

I tillegg til Cartophen har det kommet noe nytt til hund nå nylig. Husker ikke navnet nå, men veterinæren vet det sikkert.

Ville også anbefalt hundefysioterapaut/Kiropraktor. 

Skrevet
1 time siden, Busann skrev:

I tillegg til Cartophen har det kommet noe nytt til hund nå nylig. Husker ikke navnet nå, men veterinæren vet det sikkert.

Ville også anbefalt hundefysioterapaut/Kiropraktor. 

Librela? Vet gamlefar hjemme fikk det som forslag istedenfor :)

Skrevet
11 minutes ago, Nathalie_ said:

Librela? Vet gamlefar hjemme fikk det som forslag istedenfor :)

Tror det var det det het. Ble bare nevnt i forbifarten når jeg var hos veterinæren sist, siden hunden det kunne vært aktuelt for døde før det ble godkjent. 
 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...