Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Dette er sikkert et rart spørsmål

Jeg skriver en  historie+ fiksjonsroman og så er noe av handlingen at ei ung jente mistet barnet sitt i en fødsel. hun bor i ei hule. Hun finner ei død revetispe med melk i pattene og sporer opp en reve valp.  Det er gått to dager etter sin egen fødsel og har fått "melkespreng". Jeg skriver at hun hadde allerede flådd den døde revetispa og har lagt skinnet rundt seg. Der ammer hun denne hjelpe løse hvalpen, 

Jeg prøver å finne ut om dyr ville ha drukket menneskemelk? Trenger å være troverdig vettdu

historien er fra slutten av 1500 tallet

Takk for raskt svar....

Skrevet

Hehe, tenkte jeg. Ja, de vil drikke, men det vil få følger. Hunder kan være laktoseintolerant, vil sannsynligvis få diare, allergisk reaksjon m.m. Og jau, så står det på din fantasi om bruken. Se her: https://topdogtips.com/can-dogs-drink-breast-milk/

Skrevet

Beklager at jeg stilte et slikt spørsmål til dere seriøse mennesker.. Jeg er trenger verken psykolog om emnet eller er pervers. Det er en grunn til at historien tok den veien. Som romanforfatter vet en sjelden hvordan veien blir til.  Jeg ble inspirert av den "Kapitolinske ulvinnen som dier Romulus og Remus". Derfor lurte jeg på om det kunne forsvares å skrive om omvendt. Takker samtidig for ett fornuftig svar.

Skrevet

Å gi melk mellom arter er ikke uproblematisk, så det er et godt spørsmål. Jeg vil anbefale deg å ta kontakt med en zoolog eller veterinær, de bør kunne svare på dette.

Skrevet

Jeg kjenner oppdretter som gav syk valp sin egen morsmelk, (pumpet seg og gav på flaske) etter råd fra veterinær. (Ikke mulig å gi melk fra tispemor). Iflg dennes veterinær er menneskemelk ganske lik hundemelk.

Forøvrig: valpen kviknet til igjen og ble frisk under behandlingen med menneske-morsmelk. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...