Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tidligere da pinscheren var med på jobb og herja nesten daglig med andre hunder på et område med mye jord badet jeg han også regelmessig med shampo da han ble skitten. Det blir han slett ikke på samme måte lenger, og er lenge siden jeg har brukt shampo (innimellom dusjer jeg han bare godt med vann).  

Han har ikke blitt fettet i pelsen og lukter ingen ting, men er det allikevel en fordel å bruke shampo i innimellom tro?

Hva gjør dere med glatthåra hunder?

Skrevet

Ingenting?

Dvs, det hender vi dusjer av dersom de ruller seg i noe, men det er igrunn sjelden de blir så veldig skitne. De er ikke glad i søle. :P

Jeg tror mamma og pappa dusjet Odin da de passet ham for to-tre år siden og rullet seg i noe. Kovu har vel aldri hatt en hel dusj.

  • Like 1
Skrevet

Har korthårede og strihårede hunder. Vasker med shampoo når de er feit i pelsen eller har rullet seg i noe som lukter, ellers spyler jeg bare av dem med vann. :)

  • Like 1
Skrevet

Bruker grønnsåpe om jeg må vaske pga rulling i ekle ting, som skjer kanskje 1 gang i året elns. I varmen som vi har nå blir det mye lek og tull med hageslangen?

Skrevet
58 minutes ago, LØJ said:

 I varmen som vi har nå blir det mye lek og tull med hageslangen?

Hva slags dyremishandling er dette!? Håper du ikke prøver på det med mine hunder. :P Vann er til for innvortes bruk.

  • Haha 2
Skrevet
4 timer siden, LØJ skrev:

Bruker grønnsåpe om jeg må vaske pga rulling i ekle ting, som skjer kanskje 1 gang i året elns. I varmen som vi har nå blir det mye lek og tull med hageslangen?

Jeg vet at i hundemiljøet er det standard å anbefale grønnsåpe som hunde-sjampo. Men grønnsåpe er laget for å vaske gulv (og vegger/tak). Og kan være veldig uttørrende for huden til hunden

Man kan kanskje heller anbefale medisinsk grønnsåpe som er noe helt annet (og som man kjøper på apotek)

Det beste er selvfølgelig å bruke sjampo beregnet på hund. Min korthårete hund ble de første årene sjamponert et par ganger i året. Men jeg trappet etter hvert ned en gang i året. Hun var ren og luktet ikke. 

Skrevet

Jeg tviler på at grønnsåpe er skadelig eller problematisk en gang i blant. Om man skal bade hunden regelmessig ville jeg nok brukt noe annet. Men grønnsåpe er jo et gammelt triks fra før det fantes "medisinsk grønnsåpe".

Skrevet

Grønnsåpe er uttørrende (også medisinsk), jeg bruker selv dette utvannet som ansiktsrens nå og da da det er betennelsesdempende, men ikke noe jeg ville anbefalt som vask uten en spesiell grunn, men går sikkert fint en sjelden gang det også. 

Jeg kommer til å gå over til å ha en head to toe-babywash uten parfyme alltid stående istendenfor hundeshampo nå iom at jeg bruker det så sjelden, ønsker ikke å bruke noe som har stått åpent i bokstavelig talt årevis (jeg bruker uansett noe liknende fra før som hverdagsdusjsåpe til meg selv så går over til det). 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...