Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 

Vi var på besøk og ulykken skjedde, trekket tok en dør som smalt igjen med bakfoten til hunden mellom. (Forferdelig dårlig samvittighet for at jeg ikke var mer obs på dette også borte, men skjedde før jeg engang var inne da hunden gikk inn døra først.)

Utvendig omtrent bare en skramme (ikke noe åpent sår), men hva er oddsen for at noe slikt ikke har medført noen innvendige skader? 

Brukket er det neppe iom at han ikke åpenbart haltet etter det hadde gått ca 10 min, men redd andre skader som avrevne sener el. 

 

 

 

Skrevet

Det er vel det kjedelige svaret - vent å se. Så lenge hunden virker fin og ikke halter så er jo sjansen god for at det har gått bra, men det vises nok isåfall når han har ligget stille en natt, f.eks.

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar, tror og håper vi har hatt flaks i uflaks her. For sikkerhetsskyld bestiller vi time hos en vet. (som er rehab.terapaut og kiro) vi har vært hos en del tidligere for en sjekk.

Skrevet

@simira Virker i fin form, men har i dag blitt rimelig opptatt av å sleike på beinet (men det må ikke nødvendigvis bety at det er veldig vondt, han er generelt veldig opptatt av «feil» på både seg selv og meg), littegrann hoven. Vi har fått time for sjekk i morgen. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...