Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Trenger innspill til valg av hund - muligens nr.2 - har nå en hannhund som krever mye pelsstell. Siden jeg har en hund som ikke røyter, så vil jeg gjerne få min neste hund/hund nr 2 som heller ikke røyter. Min Lagotto Romagno er 6 år gammel, og er min første hund. Jeg har lært masse om hund med han, har trent både AG, rally lydighet, spor og smeller med han. 

Ønsker i nærmeste fremtid å få en hund til som er mindre i størrelse, og som ikke krever riktig så mye aktivitet: kanskje ikke så mye fysisk, men mentalt stimuli.

Har ikke noe imot å klippe pelsen,, men litt usikker på å lære å nappe hunden. Så lurer på om noen som har de nevnte raser som Lowchen, Cairn terrier eller puddel - hvor mye pelsstell krever de? 

 

Skrevet

Puddel er vel sammenlignbart med lagotto vil jeg tro. Cairn må nappes, det er visstnok ganske slitsomt men jeg vet ingenting om det (cairn er en av mine små drømmer).

@MollyChar løwchen og kan kanskje si litt om det?

  • Thanks 1
Skrevet

Når det gjelder pelsstell på løwchen, kan det variere. Jeg har en som har hatt en pels som floker bare du ser på henne (litt overdrivelse, men det føles sånn) hele livet. Hun er 11 år nå og nedklipt. De andre har en pels som ikke krever mye. Bading ca. hver 14. dag og gjennombørsting en gang i uka så holder det fint. 

  • Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...