Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. 

Jeg har aldri flydd med hund og der har ikke vært noe tema før nå. Har jo sett at mange flyr med forskjellige raser å så ikke at det skulle bli noe problem å fly med min chihuahua pga størrelse.

MEN nå sitter jeg å ser på bag til han opp mot størrelsene til sas og norwegian. Han er jo for høy :P 
Han er 24-25 cm høy (lang i beina), 30 cm lang og 3 kg chihuahua hannhund. 

 

Jeg trenger tips.

Skrevet

Han må rett og slett krøke seg sammen litt. Hvis han greier å ligge å slappe av så er jo det fint. Buret kan også være litt høyere, så lenge det kan bøyes ned til 20/23 cm for å komme under setet ved behov.

Skrevet
2 minutes ago, simira said:

Han må rett og slett krøke seg sammen litt. Hvis han greier å ligge å slappe av så er jo det fint. Buret kan også være litt høyere, så lenge det kan bøyes ned til 20/23 cm for å komme under setet ved behov.

Noen forslag til bag? 

 

Skrevet
24 minutes ago, Mloke said:

Noen forslag til bag? 

Jeg kjøpte den billigste jeg fant som var innafor målene til flyselskapet, tror den kosta 199,- på Jula eller noe sånt. Hvis du planlegger å fly ofte ville jeg kanskje spandert litt mer på en kvalitetsbag, men den baggen jeg har nærmer seg vel 10 år og så lite som vi flyr har den holdt helt greit. 

Tror heller ikke det blir noe problem med plass, min hund på 6 kilo (30 cm mankeøyde) går fint inni de minste reisebaggene.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg skulle egentlig ikke ha noenting på dyrebutikken, var bare med en venninne som skulle ha noe. Reiste derifra med en Sherpa Bag. :sleep:Dyr, men fytti så god kvalitet!!! Nå har jeg ingen planer om å fly spesielt ofte, og heller ikke om så liten hund, men denne regner jeg med holder så lenge jeg lever om ikke mer til mitt bruk.
Jeg kjøpte den i lilla, men du finner den i sort, og andre farger også om du er heldig. Har sett noen flotte på instagram kontoen deres! 
Sherpa Deluxe Pet carrier Lilla | Petxl.no

Når jeg var med en venninne og hentet valp i fjor med fly så var baggen større enn målene, men iom den er myk så dytter man den lett under sete. Var ikke noe måling etc av baggen før vi gikk om bord. Men det var jo "bare" innenlands, kan hende de er strengere ut av grensene. Min venninne har en slik en Basic Transportbag svart - Til utekatten / Hundevesker (musti.no) Veldig praktisk den altså, men bunnen er ikke stiv nok til en litt tyngre hund synes jeg. Og med valp så var det ikke så lett når det ikke var åpning på toppen. Måtte trykke/tvinge han inn fra sideåpningen når vi skulle stige på flyet. Hadde helt ok plass inni der, men måtte bøye seg når han satt, men så er de lange disse whippetene også, og han var en skikkelig "beefcake" allerede da. :Laugh:

Kun disse jeg har erfaring med. :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...