Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken type utstillingsline bruker dere?


Bee

Recommended Posts

Hei,

Nå har vi bare vært på to valpeshow hittil med Mia, men har allerede erfart at stor hund og tynt nylon å holde i gjør vondt i henda. Samtidig likte ikke hun det heller. Jeg handla et nytt i går og tror vi blir fornøyd med det. Tynn spesiell kjetting og kort lærbånd. -Mye enklere for oss i alle fall. -Må legge til at jeg ikke har vist kvitteringen til mannen ennå :unsure:;)

Hva bruker dere da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker dette;

i98919167_81766_2.jpg

i103854969_46082_2.jpg

Nyinnkjøpt ;) Måtte bare ha det :D Gull er jo sååå fint til sobel farge! Tidligere har jeg brukt sånne hele kobbel med strup i nylon, har et par av de kan man si, men de går ikke like pent i dem, også er det litt stas med bling-bling noen ganger da :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker dette;

i98919167_81766_2.jpg

i103854969_46082_2.jpg

Nyinnkjøpt ;) Måtte bare ha det :D Gull er jo sååå fint til sobel farge! Tidligere har jeg brukt sånne hele kobbel med strup i nylon, har et par av de kan man si, men de går ikke like pent i dem, også er det litt stas med bling-bling noen ganger da :D

Nesten så jeg ville hatt annen farge på Mia så hun hadde passet i gull. Det er så "classy" :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker sånn flatt sølv helstrup - som den gullfargede der dersom den er helt flat? Litt vanskelig å se på bildet. Tror ikke den ryker med det første, men jeg er selvfølgelig bekymret ;)

Og så sist vi stilte lånte jeg Lill sitt nylånkobbel (veldig kort og praktisk), ellers har jeg ett som er litt tynt og svart og egentlig litt for langt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til sobel hund bruker jeg lys brunt eller hvit utstillingsbånd. Den tradisjonelle typen. Strupelenke bruker jeg kun i lydighetstrening ;)

Grunnen er bevegelsen på mine hunder, de går mye friere i utstillingensbånd. Får de strupelenke, går de på plass :D

Hvitt utstillingsbånd er lekkert om man har en hvit krage på sheltien, da er det ingenting som tar blikket vekk fra selve hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 mm nylon. vurdere og kjøpe tynnt lærbånd og et slikt tynt kjetting-utstillingshalsbånd, for nylon er ikke godt å få dradd gjennom henda..auch!! men det holder utrolig mye, selv om jeg er livredd for at det en dag skal ryke :thumbs:

Akkurat derfor kjøpte jeg nytt. De flate tynne kjettingene sitter godt også, de struper ikke forså å løsne opp så raskt. Vi er veldig fornøyd så langt. Mia prøver ikke å tygge på det heller. Anbefales :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har lett forgjeves (på nett og ellers) etter en type utstillingsbånd som oppdretterne mine har til sine hunder - og som de hadde kjøpt på Cruft's :-( De virket mer behagelige for hunden en nylon, og så var de jo litt penere da.

Det ser mer eller mindre ut som litt kortere varianter av de vanlige nylon-båndene, men i myyykt skinn. Det nærmeste jeg har klart å finne hadde et bredt parti under haka, som jeg ikke tror vil se så innmari stilig ut på min rase: http://hideandcollars.co.uk/images/lambslidebig.jpg

Kunne kanskje hørt med produsenten av disse om de kunne lage et uten det brede partiet - det burde vel ikke være så vanskelig? Men om noen vet noen som har ferdiglagede slike (helst i mørkt lær), hadde det vært det enkleste.

Har også funnet noen i flettet lær, men det synes jeg ser litt for klumpete ut. Noen som vet hvor jeg kan få tak i noe slikt (uten å måtte reise til Cruft's?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi bruker dette;

i98919167_81766_2.jpg

i103854969_46082_2.jpg

Nyinnkjøpt :thumbs: Måtte bare ha det :lol: Gull er jo sååå fint til sobel farge! Tidligere har jeg brukt sånne hele kobbel med strup i nylon, har et par av de kan man si, men de går ikke like pent i dem, også er det litt stas med bling-bling noen ganger da ;)

Jeg bruker likedan jeg å men jeg har ikke strup å så har jeg svart line :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har de ikke noe som passer for deg på Hund som Hobby da? (Det er mulig jeg har teflonhjerne, men bor ikke du i trondheim?) De har litt mer å velge i enn andre plasser, så jeg.

Nei, jeg bor nok et stykke unna Trondheim (men whippet-tettheten i Trondheim og omegn er helt riktig atskillig høyere enn her, så det er ikke så rart om du trodde det). Men takk for tipset! Nettsidene deres er nede for tida, men når de kommer opp igjen skal jeg sjekke, evt. dra innom om jeg er i Trondheim en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...