Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi er begge uføre og er hjemme om dagene. Derfor kommer ikke hunden til å være noe særlig hjemme alene. Når jeg sier bur, er det med tanke på "tilfluktsted". Leser at en del er for og en del er i mot. Hva tenker dere? Er det noe man bør ha? Understreker nok en gang at dette skal være til frivillig bruk av hunden, ikke et oppbevaringsbur. Vi har nemlig et bur i garasjen, så det er ikke noe vi trenger å kjøpe.

 

Skrevet (endret)
Akkurat nå, Ivrig skrev:

Vi er begge uføre og er hjemme om dagene. Derfor kommer ikke hunden til å være noe særlig hjemme alene. Når jeg sier bur, er det med tanke på "tilfluktsted". Leser at en del er for og en del er i mot. Hva tenker dere? Er det noe man bør ha? Understreker nok en gang at dette skal være til frivillig bruk av hunden, ikke et oppbevaringsbur. Vi har nemlig et bur i garasjen, så det er ikke noe vi trenger å kjøpe.

 

Vi hadde bur uten dør stående fremme når vi hentet vår hund. Han brukte det mye som valp, og sov konsekvent i buret ganske lenge. Etterhvert som han fikk mer og mer frihet i leiligheten (tok ned valpegrinder etterhvert som han sluttet å tygge på ting osv.) valgte han seg andre steder å sove, og da tok vi bort buret fordi det tok så mye plass (stor hund). Men er glad for at det sto fremme så han kunne velge å trekke seg tilbake, og at han ble vant til det i forhold til bur i bil og etterhvert også hos veterinær. Jeg er veldig glad for at hans første erfaring med bur ikke var hos veterinær!

Edit: Han hadde hundeseng utenfor buret også som valp, men valgte lenge å sove inni buret.

Endret av trill
  • Thanks 1
Skrevet

Jeg bruker ikke bur utenom i bil og på utstilling! Hunden har gangen og badet når den er alene hjemme og om natten og noe mer avgrensing trenger jeg ikke. Jeg mener at bur til hund er for late eiere... min hund har fristed over alt i leiligheten, jeg plager henne ikke når hun sover, men legger seg som oftest ved ytterdøren for det er det kjøligst. Har dere bur i bil så er det som oftest ikke mer tilvenning som trengs f.eks. med tanke på veterinærbesøk, utstilling, hotell, fly og steder der de ofte må sitte litt i bur. Jeg har forresten hatt med min hund på jobb siden jeg fikk henne 10 uker gammel og det er ingenting som er bedre enn en hund som kan ligge og slappe av selv om folk tråkker rundt og prater med hverandre, jeg er glad jeg jobbet med å få henne rolig uten å passivisere henne med bur for det får jeg masse igjen for nå. 

  • Thanks 1
Skrevet

Jeg tenker at om man velger bur som et sovested når valpen faktisk er trøtt og sliten er helt greit, og så ut igjen når valpen er ferdig uthvilt. 

Er det derimot snakk om et oppholdssted, f.eks ved alenetid eller natten gjennom, anbefaler jeg å følge Mattilsynets retningslinjer, det er viktig med plass til å bevege seg både for komfort og for å regulere varmen. Også burde ingen bli tvunget til å måtte ligge helt opp i oppkast eller annet dersom et slikt uhell skulle oppstå. 

EEC6E66E-E4B2-48EE-8EA8-1F339465E87B.jpeg

  • Thanks 1
Skrevet

Jeg bruker ikke bur inne, ser ikke poenget med å ha det når en hundeseng, kurv eller madrass kan fyller samme funksjonen som "tilfluktsted". Bur tar stor plass og er ikke pent å se på.

  • Thanks 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...