Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei


Kath88
 Share

Recommended Posts

Hei. Jeg er en hundevandt kvinne, med stor interesse for å gi omplasserings dyr et trygt og verdig liv. Har hatt 2 hunder, 3 katter og 2 kaniner tidligere. April 2019 tok jeg imot et fantastisk individ på 6 år ved navn Tyson. Han er en omplasseringshund med to tidligere eiere. Fikk veldig lite informasjon om fortiden men fikk vite at dyrebeskyttelsen måtte gripe inn fra det første hjemmet. Grunnen til hjem nr 2 måtte omplassere han videre var tid. Det var det dem sa. Etter en kort stund etter å latt han bli bedre kjent med meg og sitt nye hjem. Han virket veldig utrygg på enkelte episoder i hverdagen. Fra en tid eller annen så klarte jeg, ikke med vilje å miste ting som f.eks. en sigarett, papir eller penner osv. Da begynte han å krype sammen og skjelve, så forsto veldig raskt at han har opplevd mye som ikke har hvert bra. Så tok 'baby steps' sakte og rolig, for at han skulle føle seg trygg. Det tok en stund (3-4 måneder). Vi har hvert på mange eventyr sammen; Båtturer, fisketurer, teltturer, toppturer, kajakkturer og ikke minst nærturer. Han elsker å ligge i telt. Og elsker også å komme smugene opp i fanget for å få kos.  Han er som dvergpinschere flest; Hater kulde og fuktighet ? har brukt denne vinteren på å trene Tyson nye triks og finpusse lydigheten for å knytte båndet enda bedre. Etter 348 dager er han tryggere og viser ingen tegn til frykt eller usikkerhet. 

Vi bor på fjellet, og det er masse muligheter for å snuse og utforske området rundt huset. Det er kjempe stas. Jeg som eier har interesse for astronomi, kunst, hunden min og friluftsliv. 

DSCF4206.JPG

DSCF3699.JPG

IMG_14221-01.jpeg

P7010235.JPG

DSCF2657.JPG

Endret av Kath88
  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Shokata skrev:

Velkommen :)
Kjekt å se at du har tatt til deg en dp ❤️ 
 

Takk. Var på utkikk etter en ny bestevenn lenge for å fylle opp tomrommet. Jeg hadde ingen peiling eller noe kunnskap om rasen, omplasseringen skjedde så fort. Så det var en utfordring i starten på mange måter. Men har hatt utfordrende dyr før. ? Angrer ikke et sekund. Er kjempe fasinerende å se hvor lærevillig han er. ? 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

50 minutter siden, Wilhelmina skrev:

Velkommen! Og så fine turbilder, kjenner jeg lengter litt ekstra etter barmark nå :wub:

Takk, Bildene som er tatt er i 'bakgården' utenom båtbilde.nå i disse tider så kjenner jeg at jeg er takknemlig for å bo på fjellet. Er rundt -9°c her nå.. ? så Tyson synes det er helt forferdelig ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke oppdatert på en stund, for det eneste nye som har skjedd er lengre turer. Tur begynner bli bra. Kan jogge lengre strekker (persepsjon av 'lengre' er subjektiv gjennom et filter av personlighetstrekk og vaner) helt smooth uten noen krav om betaling underveis. Han har løpeglede, som lover bra for elektrisk sparkesykkel-sesongen ^_^ Vi åpnet dagen med en god latino danseøkt og påegynte en ny øvelse: Wriggle, wriggle, wriggle, eller 'vrikk på rumpa' som det heter i Trøndelag.   Ede varslet om at han ville ut og bæsje ikke lenge etter en kjapp tissettur. Det regnet tungt, så jeg tok med en paraply. Ede hater regn og endret etter en kjapp avgjørelse retning, mot det mye nærmere tissestedet istedenfor bæsjeplassen. Jeg holdt paraplyen over ham, hvorpå han fikk en åpenbaring, ble dypt takknemlig for den vidunderlige gjenstanden og slikket håndtaket på en kjærlig måte for å vise sin gratitude. ..men bæsje, det ville han ikke. Jeg løftet bort paraplyen i håp om fortgang. Ede reagerte på regnet med å løpe mot døren. Første gang han har dratt i båndet. Tungt regn er tydeligvis force majeure.  I det jeg kjente drittlukta inne var Ede allerede på badet, i full sving med å rulle ut toalettpapiret fra holderen. Han er ikke dum. Det skal han ha.  Løsningsorientert og ansvarlig.   
    • Min fikk Mush råfor på sine gamle dager, og i tillegg omega 3 og Ledsupport-tilskudd fra Norsk Dyrehelse. Vi var innom Cartrophen og Librela også, men vanskelig å si om det hadde noen effekt. Min ble dement etter at hun begynte med Librela, men det kan så klart ha vært tilfeldig.
    • Jeg liker Robur fordi det er nordisk produsert, og brukte seniorfôret deres de siste årene til begge hundene. De fleste seniorfôrene har tilskudd for ledd og bevegelse. Regner med dere i tillegg har diskutert bruk av Librela eller lignende for artroser (bør ideelt startes på FØR hunden begynner å bli stiv, men jo før jo bedre).
    • Har en hannhund på straks 10 år som begynner å bli stiv i kroppen om morgenen osv. Har vært hos veterinær fordi han hadde vondt i en skulder, dette går han på betennelsesdempende/smertestillende for. Han har vært sprek og smidig helt til nå, så dette er litt uvant. Hun anbefalte i tillegg å gå over til et fôr som har fokus på ledd og bevegelse, eventuelt kosttilskudd. Og der trenger jeg erfaringer, både gode og dårlige. Han nekter å spise råfôr av alle typer. Dvs, han kan spise det en gang eller to, men så er det stopp. Han er mellomstor rase, veier 22 kilo. Trenger ikke slankefôr, han er på ingen måte tykk, tvert i mot. Noen som har erfaring med ulike tørrfôr med fokus på ledd og bevegelse?
    • Hei. Hvor ung er hunden?  Har endel å si det. 12 km er i utgangspunktet ikke så langt for en husky. Prøv å unngå asfalt så mye som mulig da det blir slitasje på sener og ledd. Og poter om du ikke bruker potesokker.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...