Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken hund og Hvorfor?


Taran

Recommended Posts

Skrevet

Vis du kunne fått hvem som helst av hundene til medlemmene her inne, hvem ville du hatt og hvorfor? :icon_redface:

  • Svar 80
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

oi! den ble vanskelig!! hmm..

Balder (altså rabalders hund) : fordi jeg elsker utseende på den hunden, og han virker som en snill kjempe.

har jo egentlig lyst på hele gjengen :lol: hver og en har noe som jeg liker. :icon_redface:

Skrevet

Oj...vanskelig dette... :icon_redface:

Men stor hund måtte det blitt Luna, (Ra)Balder eller Chessea.

Liten hund måtte det blitt Pito eller Tequila.

Jeg har valgt ut fra aktivitesnivået som de virker å ha (jeg må ha en hund med litt høyt aktivitets nivå), samt utseende.

Ellers så hadde ikke Lisa vært å forakte heller, det er flott hund, men vet ikke om jeg hadde klart å trene hun som Charlotte gjør...da hadde hun blitt LP hund om hun kom til meg. :lol:

Skrevet

Det blir en del :icon_redface:

Tella

Hera

Mini (den pommen..)

LiLi

Kite

Alle tre har et herlig utseende, og av de jeg har møtt, et herlig gemytt og personlighet! :lol:

Skrevet

En av Akitaene til INU,helt klart fordi rasen er den beste og fineste i hele verden!

(Med fare for å høres barnslig ut) :lol:

Deres hunder er så flotte at jeg sikler på hjemmesidene,og tenker å løpe å kidnappe :icon_redface:

Skrevet

Hmm Mona... Vicky, Tella, alle sheltiene til gunn og silje... Loke, Kite, Diego... Felix.. Pito... LiLi .. Bernerene og og Tyson til MonaB..Kommer ikke på flere:p Men er sikkert det!

Skrevet

Cita, Lisa og Lunah.

Tre utrolig herlige hunder. Cita er utrolig dyktig, og utrolig sosial (men allikevel litt mer kontrollerende enn det Tinka er) og herlig, og så utrolig glad! Lisa har jeg jo ikke møtt, men hun virker som en utrolig flink og artig hund, aktiv og flink på det alle labradorer skulle vært flinke på (sier jeg, som sitter her med en labrador som ikke akkurat blir overtrent når det gjelder apportering). Og Lunah er rett og slett herligheten selv.

Det var de tre jeg kom på nå, selv om det er flere jeg kunne ha tenkt meg må jeg jo begrense meg litt. Og når det er sagt ville jeg ikke akkurat kastet ut Loke eller Mona heller. Eller Ask.

Skrevet

Da ville jeg hatt den nydelige chow'en til Taz. Han var den første jeg tenkte på da jeg så spørsmålet..

Da tenker jeg egentlig kun på utseende, siden jeg aldri har møtt han, eller vet særlig mye om han eller rasen chow chow.

Neste hund jeg kommer på i farten er Cita til handler91.. (da måtte jeg fått hun slik hun er nå, sammen med alt hun kan :icon_redface: ) Flinke og nydelige Cita!

Skrevet

Cita, Lisa og Lunah.

Tre utrolig herlige hunder. Cita er utrolig dyktig, og utrolig sosial (men allikevel litt mer kontrollerende enn det Tinka er) og herlig, og så utrolig glad! Lisa har jeg jo ikke møtt, men hun virker som en utrolig flink og artig hund, aktiv og flink på det alle labradorer skulle vært flinke på (sier jeg, som sitter her med en labrador som ikke akkurat blir overtrent når det gjelder apportering). Og Lunah er rett og slett herligheten selv.

Det var de tre jeg kom på nå, selv om det er flere jeg kunne ha tenkt meg må jeg jo begrense meg litt. Og når det er sagt ville jeg ikke akkurat kastet ut Loke eller Mona heller. Eller Ask.

Buhund i rekkehus? :icon_redface: stakkars naboer :lol: om ikke du hev han ut, så gjør nok de det! :) men greit og vite at jeg kan sende han til deg om jeg blir lei :lol:

Skrevet

Måtte blitt:

Vicky - En kjempe søt aussie, med et pent utrykk.

Chicka - Nydelig hund

Lisa - Flott hund med høyt aktivitetsnivå

Pito - Søt liten hund, virker som en flott rase

Mira - Utrolig søt!

Skrevet
Buhund i rekkehus? :icon_redface: stakkars naboer :lol: om ikke du hev han ut, så gjør nok de det! :) men greit og vite at jeg kan sende han til deg om jeg blir lei :lol:

Buhund i rekkehus går helt bra. Om ikke annet så vil vi gradvis få hele rekkehuset for oss selv, det har ikke noe å si for meg. :D

Og jeg sender Tinka til deg om jeg ikke orker mer av henne (men så flink som hun har vært på innkallings- og lydighetsfronten i det siste tror jeg hun skal få bo her litt mer).

Skrevet

Amy og Santoz :lol: Digger rasen og fargen!

Men kunne og tenkt meg de to dachsene med trollmann navn, Merlin og (husker ikke nevnet i farten), spesielt den brune/brune. Liker langhåret dachser, spesielt dvergdachs. Og de to hundene passer perfekt sammen :icon_redface:

Og Chessea, fordi hun er så søt :)

Og glemte neste Balder, en flott blandingshund :lol:

Skrevet

Jeg ville hatt Bris eller Diego :icon_redface: Har ikke møtt noen av dem, men de er så nydelige. Synes også Mona virker helt herlig.

Skrevet

Er det lov å nevne flr enn en?

Jeg glemte Serchaj! Nydelige hunden!

Og Speedy til Kine :lol: Han er bare kulest! :icon_redface:

Cita til Benedicte, vakre,smarte vovven!

Diego skjønne bamsen med det herlige gemyttet!

Shaylee, virker som en stoooor hund i liten pakning :)

Mini fiine pommen med tøffeste lynne! :lol:

Leah, gud så vakker sheltie!

huff dette ble mange det *rødme*

Skrevet

Kjenner jo ingen her, og har ikke lest alle de siste presentasjonene enda, men utifra det jeg har lest kunne jeg godt hatt

Aro (rhodeseren). Digger rasen, og tror den hadde passet meg bra. Og en flott hund, og det jeg har hørt om han har vært positivt.

og Romeo (storpuddelen). Det samme som over. :icon_redface:

Ikke at jeg kunne tenkt meg å ha 4 spreke hanhunder i hus da. :rolleyes:

Ellers er det mange fine hunder her, men som kanskje ikke passer like godt, hmm. men når jeg blir gammel kunne jeg godt tenkt meg den flotte sloughien jeg ikke husker hva heter. :lol:

Skrevet

Så morsom tråd!!

Jeg ville hatt :

Tinka - en mer frekk labrador skal du lete lenge etter, men jaggu er hun skjønn!

Cita - da får jeg en ferdig trent LP hund, haha

Bris - jeg er svak for polarhunder :icon_redface:

Missy - Nyyydelig korthåret BC (Fanny sin)

Pavlov - Enda en nyyydelig BC (ThomasS)

Skal skrive fler senere, må forte meg og se på film før typen dåner her.

Skrevet

Oooh! Kul tråd. :lol: Jeg ville hatt Casper - lille gullet til Kine! Og så skulle jeg ønske pelsdottene til Marit hadde vært større, så jeg kunne begravd meg enda mere nedi all pelsen..hihi :icon_redface::)

uhm..Loke er og en jeg kunne tenkt meg - har en venninne som har en make,og han er herlig! Dog er han over "fjortisalderen",og mer behagelig å være sammen med... :rolleyes::lol:

Skrevet

mona føler seg smigret :icon_redface:

Odin er jo råflott da!

Loke, fordi jeg innbiller meg han har mye til felles med Mona.

Diego pga utseendet og det at han er arrogant og driter i folk! Pluss er også at han ikke er så stor :lol:

Santoz - tøff!

Balder (nå er jeg veldig utseendemessig føler jeg)

Lisa (gjerne litt treningsmotivasjon til meg på kjøpet, takk)

Kommer sikkert på noen flere!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...