Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg vært gjennom 1 stk billig Biltema biabedkopi og 1 stk billig Crestonseng fra XXL. Biabed var ikke så altfor stas, men den Crestonsengen har hun likt godt. Det er en sånn oval sak med litt høye, myke kanter og en myk, løs pute i. Problemet er at kvaliteten er elendig (fyllet klumper og faller sammen) og trekket kan bare tas av på puta for vask. Så når senga er favorittplassen å kaste opp (ikke at hun gjør det ofte, men en gang er nesten nok om hun ikke legger alt på selve puta) så blir den ufin etterhvert og nå er smertegrensa nådd. På tide å finne noe nytt. 

Så jeg ser etter en seng med høye kanter (kan være lav i front), oval eller firkantet, ikke glatt (type kunstskinn) hvor alt av trekk kan tas av for vask og med fyll som holder seg. Gjerne puter som kan vaskes også, men det er vel ikke så vanlig. Budsjett - maks 1500,-. Størrelse ca 80-100x60-70cm. Er det noen som har noen gode erfaringer?

 

Skrevet
1 hour ago, Nimbus said:

Vi har hatt denne i litt over to år. Fornøyd! Den er fortsatt helt fin i fasongen, men den blir heller ikke brukt kjempemasse - hun foretrekker teppe/sofa.

Dette er en av favorittene her også, i tillegg til Crestonen fra XXL.

  • Thanks 1
Skrevet

Har denne,Hunter gent seng. Hun ligger såklart mest i sofaen/senga mi men,liker senga veldig godt også?Jeg kjøpte en voksen dyne til ha oppi så ble det mykest mulig?De er dyre da men,mener de var mye billigere på noen nettbutikker enn andre da jeg sjekket ut. Jeg hadde flaks da noen i nabolaget skulle selge sin som var brukt et par ganger billig?

4A26FD1E-9E1D-4236-8006-C237DE65B96C.jpeg

  • Thanks 1
Skrevet
1 hour ago, Gåsa said:

Har denne,Hunter gent seng. Hun ligger såklart mest i sofaen/senga mi men,liker senga veldig godt også?Jeg kjøpte en voksen dyne til ha oppi så ble det mykest mulig?De er dyre da men,mener de var mye billigere på noen nettbutikker enn andre da jeg sjekket ut. Jeg hadde flaks da noen i nabolaget skulle selge sin som var brukt et par ganger billig?

4A26FD1E-9E1D-4236-8006-C237DE65B96C.jpeg

Så på den og likte den veldig godt, men de skulle ha 2500,- i den størrelsen jeg måtte ha her i byen. Hadde jeg klart meg med et hakk mindre så hadde det vært ok pris.

Endte opp med en litt rimeligere Hunter-variant (Boston) til 1500,-. Utvalget her i byen er ELENDIG, og prisene er helt hinsides innimellom siden det ikke er noen reell konkurranse. Tror de i alle fall - for de skjønner ikke at de konkurrerer med nettbutikker og graver sin egen grav på sikt. Ser jeg kunne fått Gent i rett størrelse til samme pris på nett, men jeg ble bare så utålmodig.

Men senga virker finfin og den er blitt tatt ekstremt godt i mot. Såpass godt i mot at hun helst ser at jeg holder meg unna, ergo det litt skeptiske uttrykket :D Eneste antydning til ressursforsvar jeg har sett av henne er når hun får ny seng, gir seg etter et par timer. Vet ikke hva hun holder på med med den puta, men det går seg vel til etterhvert :DGravde rundt og snudde den flere ganger før den endte litt på snei med plysjsiden opp (andre siden er glatt). Ellers er alt av trekk mulig å ta av og vaske, som ønsket. Så får vi se om kvaliteten er bedre på fyllet, sidene er i alle fall av en helt annen kvalitet. Føles mer som en sofa på en måte, den gamle holdt seg så vidt oppe av egen maskin.

DSC_0225.thumb.JPG.e397a62b9a194cdefe1714e78428d308.JPG

  • Like 1
Skrevet

Den så fin ut! Her har prinsessen ei grønn barneseng fra ikea med madrasser, puter og dyne oppi ? Vurderer å bytte den ut, hun ligger ikke der så ofte ?

  • Haha 1
Skrevet
3 hours ago, LinL said:

Den så fin ut! Her har prinsessen ei grønn barneseng fra ikea med madrasser, puter og dyne oppi ? Vurderer å bytte den ut, hun ligger ikke der så ofte ?

Hehe. Min hadde nok blitt veldig fornøyd med egen skikkelig seng! Har bare ikke plass til det :) Hun ligger egentlig ikke så mye i sin seng, om natta er det rett opp i stolen som jeg normalt sitter i om dagen. Om morgenen er det opp i senga mi. Om dagen blir det 50/50 rundt eller i stolen (dvs i fanget) og senga si, så det blir jo noen timer daglig.

3 hours ago, simira said:

Litt sent nå kanskje, men Europris har ofte rimelige og ok hundesenger.

Aldri for sent med gode tips, det blir alltid en neste gang :) Sjekket dem på nett og likte den "Oxford" - modellen (ligner litt på den jeg kjøpte) , men orket ikke dra innom å sjekke hvordan kvaliteten virker og ikke minst hva som kunne tas av av trekk. Sto ingenting på nettet om det. Men trenger en seng nummer to, som brukes mye mindre, så skal sjekke før den blir kjøpt inn i alle fall. 

Skrevet

Det så fin ut ja❤️Ser ut som hun trives  i den også! De er fryktelig dyre de gent sengene på butikken her også samme som hos til deg derfor jeg ikke kjøpte den. Så når fikk for 800 den største måtte jeg slå til! Bilde av Ayla når senga var ny uten dyne i hun så litt fortumlet ut da?

8F19A542-947D-4481-AB61-20C7452DAAD0.jpeg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...