Gå til innhold
Hundesonen.no

1. september EFIT


trill
 Share

Recommended Posts

Vår første (nesten komplette) EFIT, tadaaa! 

I åttetiden har vi rullet ut av senga og kommet oss ut i parken på morgentur. 

Morgentur.thumb.jpg.73453d824edc2f05d8399dc5acc34b24.jpg

Inne igjen og slår vi oss til ro i sofaen rundt klokka ni. Mio sjekker hvordan det går med strikkinga, ubehandla ullgarn lukter spennende. Jeg gleder meg til å ha villmarksgenser til vinteren!

Sofakos.thumb.jpg.a28b57ee9463d86c1b9a3f5001081715.jpg

Klokka ti strikker jeg fortsatt, Mio har heller ikke flyttet seg langt. Best å være inntil. 

5b8ba162d08bb_Sofakos2.thumb.jpg.0e30e902b36c0961fe15557cab8ecd93.jpg

Vi er fortsatt i sofaen klokka 11. Formiddagskos i sofaen er noe av det beste med helg spør du meg! God tid til å slappe av og bare kose seg sammen, for man har hele resten av dagen til å gjøre ting. Og brått så er klokka mer enn man tenkte og man har ikke så god tid til å gjøre andre ting likevel, men det gjør ikke så mye i dag.  

5b8ba166cd725_Sofakos3.thumb.jpg.5423b22451202a4e97e1355429471e54.jpg

Klokka nærmer seg tolv og vi har somlet oss til en brunsj. Vi tar oss goooooood tid i helgene :ahappy:

Frokost.thumb.jpg.91480586c6d073b802e3c6e93c5b9a59.jpg

I ett-tiden tar jeg med meg L og drar for å møte samboers bror som er så snill å kjøre med meg. Har aldri følt behov for førerkort tidligere, men etter at vi fikk Mio er det helt håpløst å ikke ha. 

L.thumb.jpg.6575b2b0ae210462774800185902e5d7.jpg

Halv fire er det pause i kjøringa for å hente noe greier på senteret, og se den fine parkeringa jeg fikk til på første forsøk :bananas:

Parkering.thumb.jpg.e9b15e13395691e3b57433e261bde8f6.jpg

Klokka fem er jeg på toget på vei hjem fra kjøring - gleder meg til å ha lappen så jeg slipper å ta toget! Øve, øve, øve... 

Tog.thumb.jpg.17e5dd3b155249480eaf25e85b301615.jpg

Hjemme igjen litt før seks og Mio har skjønt at vi skal på tur alle tre. Godt plassert på sin faste "nå er dere trege, jeg venter veldig"-plass på stua. 

5b8ba1786161a_Venteptur.thumb.jpg.8dc4aacf6c42378b1016aa4836374c0e.jpg

Halv sju er vi endelig ute på tur, hurra! Mio har bomull i både øra og hodet om dagen, så han går veldig lite løs. Venter på ny langline etter at den forrige løsnet i festet, så enn så lenge får han holde seg i nærheten. Da er det trekksele, baggen-belte og MR-kobbel som gjelder!

Tur.thumb.jpg.f40e6d25b9fd972dc8127d57bd43e4bd.jpg

Ekstrabilde fordi Oslomarka er fiiiiiin :wub:

5b8ba17c79699_yungen.thumb.jpg.4151c15ac14b10e9cbf314d17ca4bb37.jpg

Lastet i bilen og klare for hjemturen litt etter åtte. Golf ble raskt byttet ut med Passat da det kom ridgeback i hus :P

Bilen.thumb.jpg.125aa10de1ac374626803088f45eabd4.jpg

Klokka ni har Mio samlet sammen alle ledige puter og tepper og redd opp til seg selv i sofaen. Ser ikke spesielt behagelig ut spør du meg, men han får nå styre på.

5b8ba1608aa20_Reddopp.thumb.jpg.407f629ed348e7b59b1c269f20f56b17.jpg

Mer strikking og film klokka ti. To relativt store mennesker og en ridgeback skviser seg sammen i en treseter. 

Filmkos.thumb.jpg.78e3cde40ff82daca15d32f45069bac6.jpg

Halv tolv tusler vi i seng, vi i vår og Mio i sin rett ved siden av. Han veksler mellom å hente tepper og puter for å ha i senga, og å dytte alt ut. I natt er det visst tom seng som gjelder.

Kvelden.thumb.jpg.a341fb7139b74ac4dac186e1f7baa591.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Ozzy skrev:

Så fin Mio er! Lykke til med førerkort ☺️

Takk og takk! 

33 minutter siden, simira skrev:

Haha, de ridgebackene koster litt i transportveien. Ridgebacken vår kostet oss også et drøyt hundre tusen i bil... :P

Ja, dyre i drift de der altså... 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...