Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Forslag til en aktivitet for en haug med studenter kan gjøre på hyttetur? Må kunne gjennomføres inne ved dårlig vær. Alt mottas med takk :) Usikker på hvor mange som skal være til stede, vi er totalt 66 stykker, men vet ikke om meningen er at alle skal delta eller ikke. 

Skrevet

Alle mulige brettspill og lignende, allsang med gitar (som oppstår spontant), og noen "leker". Begge lekene nedenfor passer for grupper opp mot 8-10 personer. Det går også an å utfordre hverandre på å plukke opp en fyrstikkeske fra gulvet med munnen, uten å ha hender og knær på gulvet. En annen kul utfordring er å legge seg på et bord, og så komme seg under og opp på andre siden uten å være nedi gulvet. 

Lek 1: Alle får hvert sitt ark, og skriver en setning, og sender det videre il nestemann, som fortsetter historien med en setning til. Deretter bretter hun arket, slik at kun den siste setningen er synlig for person nummer tre, som igjen fortsetter historien med en setning. Sånn går det helt til det ikke er mer plass igjen på arket. Til slutt leses hver historie høyt. Det er spesielt morsomt med humor iblandet, og at historiene handler om en eller flere som alle kjenner. 

Lek 2: Alle skriver ned tre faktaopplysninger om seg selv eller ting han/hun har gjort på hver sin papirbit. Altså en faktaopplysning per lapp. Disse samles inn i en bolle, og så trekkes en og en lapp, og alle peker på den de tror faktaene tilhører. Den som får flest stemmer, må avsløre om det er riktig eller ei. Hvis det ikke er riktig, kan den som skrev lappen melde seg, og kanskje fortelle historien bak faktaene. Dette er spesielt morsomt dersom folk er kreative i å komme på gode faktaopplysninger.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...