Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen med peiling på hundefôr??


Kjlopp
 Share

Recommended Posts

Hei. 

Jeg ble nødt til å prøve ett annet fôr frem til min bestilling med det vanlige fôret skulle komme, så tok en sjanse på ett jeg fant som fikk duge for de få dagene. Men jammen ble jeg overrasket da min særdeles kresne hund på 2år ble helt i hundre når han fikk det, og det gikk ned på høykant. Han har også en litt følsom mage som kan få diare av det meste (fungere godt på fôret vi gir fra før), men utrolig nok så fikk han ikke dårlig mage av dette fôret.. Noe som var overraskende.. Jeg ble litt nysgjerrig på dette fôret, men så er jeg heller ikke en ekspert på innhold osv, så kan noen, utifra innholdslisten, fortelle meg om dette er ett OK+ fôr? Eller er det bare søppel?

Jeg vil ikke ha anbefalinger om andre fôr da vi har ett som funker fint for oss. Men er dette ett ok+ fôr så kunne jeg tenkt meg å bruke det til å blande inn av og til, for litt variasjon, og til godbiter.

 Ut ifra bildene av innholdet, hva sier dere? 

IMG_20180806_225611.jpg

IMG_20180806_230600.jpg

IMG_20180806_225549.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mais er ikke optimalt for hunder, og bearbeidet protein betyr som oftest fjær, bein, horn eller lignende, altså er det ikke noe særlig. Det er derimot ikke farlig for hunden å få av og til, og kan godt suppleres med hvis du ønsker det. 

Sånn ellers, blir de aller fleste hunder skikkelig interessert når de får et nytt fôr i skåla, de synes jo også variasjon er spennende. Som oftest blir de etter en stund vant til det nye fôret, og bryr seg ikke så mye om det lenger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 7.8.2018 at 8:42 AM, Quack skrev:

Mais er ikke optimalt for hunder, og bearbeidet protein betyr som oftest fjær, bein, horn eller lignende, altså er det ikke noe særlig. Det er derimot ikke farlig for hunden å få av og til, og kan godt suppleres med hvis du ønsker det. 

Sånn ellers, blir de aller fleste hunder skikkelig interessert når de får et nytt fôr i skåla, de synes jo også variasjon er spennende. Som oftest blir de etter en stund vant til det nye fôret, og bryr seg ikke så mye om det lenger.

Joa sant det, men vi varierer og blander støtt og stadig, med forskjellige type fôr han tåler, både tørr og våt, og han har sjeldent vært så begeistret før, han fikk skikkelig matlyst av dette fôret noe som var artig å se, spesielt når han itillegg tålte det, som var overraskende æ. Han har fått mye forskjellig, men dette likte han ekstra godt ?‍♀️ 

Kommer nok til å bruke det som godbit innimellom og blande det sånn smått inn i fôret hans, både for variasjon å øke matlysten. For skulle ønske han spiste så godt og vært intr i mat hver gang ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...