Gå til innhold
Hundesonen.no

Vis meg din hundehenger!


Recommended Posts

Har så smått begynt å kikke på og planlegge å gå til anskaffelse av hundehenger til neste år. Må spare litt først. Men synes det virker som et veldig godt alternativ til å bytte ut bilen om jeg skal ha plass til en til hund. :innocent: Virker også ganske deilig å kunne slippe å ha alt hundestæsjet i bilen. Nå er bilen stappa med alt mulig og to av baksetene er lagt til sides til fordel for hundeburet. Jeg ser de kan komme med både vifte og god lufting til sommeren, og varme til vinteren. Det må jo være perfekt for ei som er aktiv med hundetrening både sommer og vinter. Jeg trener lavine om vinteren, og da ville det jo være luksus for hundene om de kunne ligge med varme i hengeren. De kommer også med vanndunk med slange for å spyle av møkkete hunder. Høres jo nesten for godt ut til å være sant :D 

Er det noen som har henger og vil dele bilder, samt en omtrentlig pris? Vis også frem ekstrautstyret du eventuelt har! :D 

Endret av Sofie & Aska
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er fantastisk med henger. Skal se om jeg kan få fiksa bilde. 

Vi har bare en liten med to bokser fra wt metall. Men akkuratt passe for oss og vi ga bare 12 000 for den?

Jeg synes dog det fort kan bli varmt på sommeren inni sånn som temperaturen er nå. Mannen vil lage bedre lufting men jeg er redd for at den da blir vanskelig å få solgt videre når vi må ha større henger. 

Vi bruker halm (skal over på treull) inni. Fungerer bra? vi har dog polarhunder så vinteren tenker vi ikke over. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...