MonicaT Skrevet 31. Mai 2018 Rapporter Skrevet 31. Mai 2018 Noen med erfaring med easy pack? Ser at blokkene er ca 250gram. 1 Siter
Vilje Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 Vi bruker de. Det er jo relativt dyrt per kg, men jeg synes det er praktisk og jeg fullfórer ikke med vom og hundemat. Var det noe spesielt ved de du lurte på? Siter
mushi Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 (endret) Akkurat nå, Vilje skrev: Vi bruker de. Det er jo relativt dyrt per kg, men jeg synes det er praktisk og jeg fullfórer ikke med vom og hundemat. Var det noe spesielt ved de du lurte på? Jeg regnet på det og prisen er lik pølser. Ca 40-45 kr kg hvis du finner det billig. Lurer på om jeg skal prøve neste gang jeg kjøper. Bruker boller nå, men ser at det går mye nå som katta også vil ha og jeg har trappet opp mengden. Endret 1. Juni 2018 av mushi Siter
Vilje Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 Akkurat nå, mushi skrev: Jeg regnet på det og prisen er lik pølser. Ca 40-45 kr kg hvis du finner det billig. Lurer på om jeg skal prøve neste gang jeg kjøper. Bruker boller nå, men ser at det går mye nå som katta også vil ha og jeg har trappet opp mengden. Å ja, jeg har ikke regnet på det jeg. Har også bare kjøpt i hundeparken i Drammen, så aner ikke prisnivået der. Bruker så mye penger på hund at jeg trekker kortet og lukker øynene litt. Jeg bruker det bare til den voksne, valpen får boller foreløpig. Og Vilje får bare en til kvelden ca. annenhver dag, så vi har en stund. Jeg liker at boksen går inn i fryseskuffen vår sånn som den er! Jeg har brukt MUSH en del også, og der er boksen for høy, så jeg må pakke om i plastposer, og det er litt styr. Og så liker jeg at det er norskprodusert. Siter
MonicaT Skrevet 1. Juni 2018 Forfatter Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 Vi bruker boller nå. De får tørrfor og to boller til hvert måltid. Kunne tenkt meg å foret litt mer med vom, men det må være enkelt. Pølser synes jeg bare blir klin, men ser at det kanskje kan fungere med easy pack. Da kan de få en halv til hvert måltid + noen kuler tørrfor. Lurte egentlig bare på hva folk synes om easy pack, om det oppleves greit å håndtere og bruke. Regner med at de tiner ganske fort, kan jo ta opp 2-3 stykker av gangen så har en til noen måltider. Synes at når bollene er tint så holder de formen og blir ikke like mye klin som pølser. Hadde vært enkelt med pølser om våre kunne spist en pølse hver dag, men de skal ha 300-350gram pr i dag (halvparten til hvert måltid). Gir jeg på øyemål blir det for mye, derfor boller er så lettvindt. Vi kjøper store poser boller (2,5kg) til hyggelig pris og tror det blir nesten samme pris, 9kg easy pack 450kr og 10kg boller til 500kr. Tror bare jeg får prøve når vi er tomme for boller. Siter
mushi Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 (endret) 50 minutter siden, MonicaT skrev: Vi bruker boller nå. De får tørrfor og to boller til hvert måltid. Kunne tenkt meg å foret litt mer med vom, men det må være enkelt. Pølser synes jeg bare blir klin, men ser at det kanskje kan fungere med easy pack. Da kan de få en halv til hvert måltid + noen kuler tørrfor. Lurte egentlig bare på hva folk synes om easy pack, om det oppleves greit å håndtere og bruke. Regner med at de tiner ganske fort, kan jo ta opp 2-3 stykker av gangen så har en til noen måltider. Synes at når bollene er tint så holder de formen og blir ikke like mye klin som pølser. Hadde vært enkelt med pølser om våre kunne spist en pølse hver dag, men de skal ha 300-350gram pr i dag (halvparten til hvert måltid). Gir jeg på øyemål blir det for mye, derfor boller er så lettvindt. Vi kjøper store poser boller (2,5kg) til hyggelig pris og tror det blir nesten samme pris, 9kg easy pack 450kr og 10kg boller til 500kr. Tror bare jeg får prøve når vi er tomme for boller. Hvorf år du så mange boller så billig? V&H? Redigert: Vent nå litt - jeg betaler 600 for 10 kg boller. Ikke så ille det egentlig. Endret 1. Juni 2018 av mushi Siter
Vilje Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 Ja, opplever de som veldig greie å bruke. Tar de opp kvelden i forveien. Lite søl og klin. Siter
MonicaT Skrevet 1. Juni 2018 Forfatter Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 5 timer siden, mushi skrev: Hvorf år du så mange boller så billig? V&H? Redigert: Vent nå litt - jeg betaler 600 for 10 kg boller. Ikke så ille det egentlig. Fikk en hyggelig pris gjennom dyrebutikken, men ser at du betaler nesten det samme så Men tenker at easy pack kanskje er hakket enklere. Får vel bare prøve en eske og se. Siter
mara Skrevet 1. Juni 2018 Rapporter Skrevet 1. Juni 2018 Bruker easy pack, betaler 499,- pr eske på 9 kg. Syns prisen er litt stiv, men tilleggsforer med tørrfor og liker veldig godt at jeg slipper å kline med oppskjæring og søl Siter
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.