Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg har en Finsk lapphund hanne på 3 år som elsker å ligge ute i gården sin.

Når han først fikk hundegården skjønte han ikke helt hvor han skulle tisse hen, så hentet en stubbe som heller har blitt brukt til å stå på i stedet for å tisse på.

Problemet vi har i år som vi aldri har hatt før er at han har begynt å tisse på hundehusveggen, for å så legge seg inntil veggen for å sove. 

Dette resulterer jo selvfølgelig i en klissete og stinkende hund. 

Har prøvd å lage skygge til han på plattingen foran hundehuset ( som han pleier å ligge på ) men virker ikke som det er bra nok for han.

 

Han har også en busk som stikker inn i gården på baksiden av gården han av og til tisser på, men virker som om hundehuset er det beste å tisse på per dags dato

 

Vet ikke helt hva jeg skal gjøre for å slippe å dusje en stinkende og seig hund hver dag :hmm:

Skrevet

Men greier han ikke å holde seg?  Hunder er jo helst renslige dyr som ikle vil gjøre fra seg der de oppholder seg.  Og holde seg kan de jo stort sett lenge.  De sover jo mye så det blir jo litt som med oss på natten.  Så om dere bare lufter han før han skal i gården så burde vell det kanskje fjerne problemet? Om det ikke har blitt en så inngrodd vane? 

Skrevet

Sett opp noe foran veggen? En busk eller noe som hindrer han fra å legge seg helt inntil?

Ellers kan dere jo prøve som Malamuten sier; luft han godt før han settes inn der.

Skrevet

Ville ha satt opp noe foran veggen sånn at han ikke ligger der. Jeg har selv hundegårdshunder, og de lukter ikke blomster, spesielt ikke hannhundene. De tisser opp etter hundehusene og elementene, og de ligger jo inntil hus og gårder innimellom. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er trygt for dem å være i bilen så er det bedre å la dem være hjemme. Du får grinder til bilvindu og lås til bagasjeromsluker som gjør at du kan ha dem åpne uten at folk får tilgang.
    • Redd noen da stjeler dem om jeg setter opp mere vindu enn 5 cm.
    • Trenger du å ha med hund til legen? Jeg ville jo heller latt den være hjemme. Men så lenge det ikke er direkte sollys på bilen går det helt fint. Om det er direkte sollys ville jeg prøvd å finne skygge eller satt opp vinduer litt og evt. bagasjerom med luftlåsing.
    • Skal til legen men det er 10 grader på det varmeste her. Tror du det går bra da?
    • Forumet har dalt i takt med Facebook, og veldig lite nyrekruttering. I tillegg litt uenighet om hva som er greit og ikke på forumet, og noen som mistrivdes og meldte seg ut. I tillegg har de "gamle" brukerene blitt eldre, opptatt av andre ting, eller bare ikke føler behov for nettsamfunnet lengre. For yngre som leter er det lettere å finne grupper på Facebook.  Jeg vet en håndfull titter innom nå og da, men det er jo litt slik at aktivitet skaper aktivitet, så når få poster blir det også mindre respons. Det har vært diskutert å legge ned forumet, men det blir en stund til ihvertfall.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...