Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)
Unghund, tispe - selges på deleie
Lynwyr Bell NO54843/17
Født 01.09.2017 (8,5 mnd)
 
Far: GK VALLH PR Geirr REGV1159/2014 (K. Evans’ Jimmy x T. Hvalrygs Bjørk) - HD: A, CEA og IGS Normal, øyelyst fri, konkurrerer og vinner av svensk IK2/klasse 3
 
Mor: RLII Lyn (A. Sands Shep og Lotte) - HD: B, AD: 0, rygg uten anmerkning, CEA, TNS, IGS Normal, øyelyst kat. trolig etter skade ellers UA. Godkjent gjeterhundprøve, FM klasse 1.
 
Bell er en korthåret, sort/hvit lita snelle med mye futt i kroppen! Hun kom hit til oppdretter for knapt en uke siden, og har siden da blitt introdusert til sau på tre økter, hun viser gode takter og samarbeidsvilje. Ingen hund man trenger krangle med. Fornuftig type som ikke jager eller biter unødvendig fra første start, sålangt gått i mot i konfrontasjoner. Nivå er altså tent/påbegynt skjerming, video finnes her.
 
Bell er en trivelig tispe, sosial med folk og hunder, tilstedeværende frøken. Hun er grunntrent i litt AG/LP/RL, men søker seg et hjem hos et fornuftig menneske som kan litt om hund, hvor hun får brukt gjeteregenskapene sine aktivt. Oppleves som enkel i hverdagen. Innimellom litt forsiktig i enkelte situasjoner, men frempå og nysgjerrig selv - kan ha en sammenheng med at hun er midt i herligste spøkelsesalderen per tiden. Bell er ikke vandt med barn, samt er oppvokst innendørs.
 
Både mor og kullsøster finnes her også her hjemme i Larvik, Vestfold om man ønsker hilse på ?
 
Mer informasjon kan finnes på hjemmesiden, eller ta gjerne kontakt!
Del gjerne om du kjenner noen som ønsker et nytt tilskudd i flokken!
 
(Kort om deleie; selges til halv valpepris, delte helseutgifter ol. avlsfremmende, delt avlsrett)


IMG_6444.thumb.JPG.3929a7231034ad5e7415a8c7112582b9.JPGIMG_6469.thumb.JPG.43c79eec62d1fb3aa9fe52852fa17c84.JPGPed.jpg.155c900e014f2990dec95c28bfac6c16.jpg
Endret av maysofie
  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...