Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en fra hundekjørerverkstedet, samt en Non-stop str S. Tror begge kan passe an jaktspringer, hvis den ikke er veldig liten. 

Skrevet
2 timer siden, Jankaa skrev:

Jeg har en fra hundekjørerverkstedet, samt en Non-stop str S. Tror begge kan passe an jaktspringer, hvis den ikke er veldig liten. 

Den er veldig liten, men  kan du måle dem innvendig fra albuespiss til albuespiss , så kan jeg sjekke. Vet om andre jaktspringere som har Nonstop sin i small. 

Skrevet
3 hours ago, minstemann said:

Den er veldig liten, men  kan du måle dem innvendig fra albuespiss til albuespiss , så kan jeg sjekke. Vet om andre jaktspringere som har Nonstop sin i small. 

Den fra seleverkstedet/hundekjørerverkstedet er 50 cm fra veske til veske. 
Non-stop sin regner jeg med du finner mål på her på det store internett. 

Skrevet
54 minutter siden, Jankaa skrev:

Den fra seleverkstedet/hundekjørerverkstedet er 50 cm fra veske til veske
Non-stop sin regner jeg med du finner mål på her på det store internett. 

Jeg bruker den til min lille welsh tispe.

Skrevet

Nonstop sin blir alt for stor, den andre kan kanskje gå. 

Har du brukt dem på samme hund? 

 

Hun kan ha ruffwear sin i s og kennel/breeders i XS. De har hun brukt før. 

 

 

 

På 13.4.2018 at 3:07 PM, Jankaa skrev:

Jeg har en fra hundekjørerverkstedet, samt en Non-stop str S. Tror begge kan passe an jaktspringer, hvis den ikke er veldig liten. 

 

Skrevet
10 hours ago, minstemann said:

Nonstop sin blir alt for stor, den andre kan kanskje gå. 

Har du brukt dem på samme hund? 

 

Hun kan ha ruffwear sin i s og kennel/breeders i XS. De har hun brukt før. 

 

 

 

 

Den er brukt på samme hund, men lite brukt da den er ett hakk for liten. :ahappy: Hvor bor du? Du kan jo evt prøve den.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...