Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er litt ivrig på å kjøpe bøker til tider, og har faktisk klart å kjøpe samme bok to ganger. :icon_redface::icon_redface:

Så derfor har jeg en ekstra, fullstendig ubrukt Wolves: Behavior, Ecology, and Conservation til salgs. Kostet 172~ kr fra Amazon, selges for 120 kr, pluss porto hvis du ikke har mulighet til å plukke opp. (kan hentes på Lillestrøm eller i Oslo sentrum)

Boka er forøvrig skikkelig anbefalt til enhver som ønsker å lære om ulv og atferd! 

https://www.amazon.com/gp/product/0226516970/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

 

Skrevet

Svarer jeg :) 

Har ikke boka her, men slik jeg husker det så bærer boka litt preg av at Mech har studert ulvene på Ellesmere Island, så det er presentert en del eksempler derfra når han forklarer om for eksempel flokkdynamikk o.l. Men vil absolutt ikke si boka har nord amerikansk ulv som hovedfokus i det hele tatt. Boka er veldig generell, blant annet husker jeg at han åpner med å si at ulven som art kan veie mellom 13 og 90 kg. Den tar også for seg både europeisk, asiatisk og afrikansk ulv (i tillegg til amerikansk så klart), og forskning fra hele verden. Luigi Boitani , som er den andre forfatteren er jo en kjent europeisk ulveforsker. Tror faktisk vår kjære Wabakken har bidratt til noe stoff der også :) 

Kan bare beskrives som en bibel for ulveelskere!

  • Like 1
Guest vivere
Skrevet (endret)
På 7.4.2018 at 1:38 PM, Kangerlussuaq skrev:

Handler den /(forskningen) om ulv i Nord-Amerika, eller globalt?

Lucyus David Mech bor i Minnesota. Hans første bok omhandler mye om sosial atferd blant ulver USAs nasjonalparker. Boken som Cams refererer til er en revidert utgave som omhandler som Dachslys skriver ulver over hele verden. Mech har også skrevet en bok om ulvene i Minnesota som blant annet  behandler konflikten mellom ulv og landbruk der.

Luigi Boitani, Mechs "partner in crime" er italiensk professor ved Department of Biology and Biotechnologies, University of Rome “La Sapienza,” og flere andre universitet . Boitaini  er/var leder av "ulveseksjonen" i organisasjonen for bevaring av europas rovdyr.

Ellers er jeg enig med Dachslys at boka som Cams nevner er nyttig for alle som er interesserte i ulv og atferd. Ikke nødvendigvis bare for "ulveelskere" :) Nå er det lenge siden Mechs bok ble publisert og mye viten er kommet til siden dengang. Men leseverdig er den fortsatt :)

Endret av vivere
  • 6 months later...
Skrevet (endret)

Glemt litt av denne, men denne er fremdeles til salgs! :)

Edit: Oi, og der ble boka solgt!

Endret av Cams

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...