Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, ChristinB skrev:

Løsningen til mye av det dere irriterer dere over er jo faktisk kastrering. De som "pisser, driter og slåss" og går rundt og remjer, er jo i hovedsak fertile katter som markerer området sitt og beskytter det mot andre. Det er ikke alle løsgående katter.. men én ukastrert hannkatt i en gruppe katter, eller i et boligfelt , kan lede til mye frustrasjon og ødeleggelser. Det er en uting å la fertile katter gå løst!

Det er dessverre ikke så enkelt..Selv om fertile hannkatter spesiellt er et ekstra stort problem, så både slåss, pisser og driter kastrerte katter også.. Min kastrerte hann f.eks ble alvorlig skadet av en annen kastrert hann i nabolaget. Denne hannen kom hjem til oss og startet slåsskamper rett utenfor ytterdøra og inni garasjen..

Observerte den selvsamme katten i går, der den grundig  markerte på en parkert bil..

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg blir rett og slett trist av å lese denne tråden. Katter er katter, de gjør det katter skal. Enn så lenge er det fullstendig lovlig å slippe dem løs. Det kan man diskutere både fornuften i og om de

Kommer en kanin seg inn i hagen min og blir drept føler jeg faktisk medfølelse for eier og dyr. Det skulle bare mangle egentlig. Dyr har egenverdi selv om man ikke liker akkurat den arten. 

Jeg er ikke glad i kattene mine fordi jeg lar dem gå ute? Da er jeg vel ikke glad i hønsene og endene mine heller, siden jeg lar dem også gå fritt. Eller hestene som får gå på store områder om sommern

Skrevet
2 hours ago, QUEST said:

Er disse krystallene grønne og ser ut som pellets? Jeg hadde problemer med at kattene la seg på lysarmaturene på akvariene og kjøpte noen slike grønne pellets som skulle holde katter på god avstand.. Funka fjell de..kattene la seg oppå disse pelletsene..:P

Lenge siden eg har kjøpt nå, de var grønne ja, men mer gummiaktige småbiter. 

Skrevet
9 hours ago, QUEST said:

Det er dessverre ikke så enkelt..Selv om fertile hannkatter spesiellt er et ekstra stort problem, så både slåss, pisser og driter kastrerte katter også.. Min kastrerte hann f.eks ble alvorlig skadet av en annen kastrert hann i nabolaget. Denne hannen kom hjem til oss og startet slåsskamper rett utenfor ytterdøra og inni garasjen..

Observerte den selvsamme katten i går, der den grundig  markerte på en parkert bil..

Har de fått gått som fertile lenge så sitter det gjerne igjen som en vane. De som kastreres som unge dyr før de blir fertile utvikler sjelden disse vanene, da de aldri opplever hormoner som trigger oppførselen. Unntak finnes så klart, men kastreres de som unge er det stort sett greit etterpå.

Men hos huskatter vet man jo ikke hva som blir avlet på heller, og det kan jo være at noen har større kjønnsdrift enn andre. Det kan være et annet aspekt. 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...