Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Vi skal til Paris for å levere to valper, og Siden vi først må dra begge to (må være en følger til hver valp) kan vi like gjerne ta med barna og gjøre en ferietur ut av det. 
Vi trenger da pass til våre to jenter! 
Jippi og Jubel er to überkosete og mennesekjære basenjier. Det finnes ikke matforsvar eller andre rariteter, men de kan forsvare kosen sin mot andre hunder  :P (Kos trumfer mat!)
De vi får på besøk (også totalt fremmede) humrer ofte over at de sjelden har vært borti SÅ tillitsfulle og kosegærne jenter!
De har dog noen uhm... særheter. 
De synes bord, sofaer og stoler er naturlige oppholdssteder. 
Om sola skinner igjennom vindet er stedet solstrålen lander deres oppholdssted, uansett hvor det så måtte være (oppå bordet, TV benken, whatever)
De stjeler mat. De er ikke blyge for å stjele selv om de blir sett. Dette inkluderer frukt fra fruktfat (epler, druer, kiwi, you name it) og nøtter (selv ikke de med skall får stå i fred). 
Gjem unna alt etandes! (skuffer er ikke nødvendigvis trygge heller, da de har funnet en egnet skuffe-åpne teknikk)
Oppvaskemaskinen må «klikkes» på plass om det finnes tallerkner som de synes ikke er vasket godt nok og trenger ekstra rengjøring. De åpner selv maskinen og er selv-startende i arbeidet. 

Yterligere opplysninger;
De kan fint være alene hjemme en arbeidsdag. 
De kan ikke bo sammen med fremmede tisper eller katter. 
Hjemmet bør helst være på Hadeland, Oslo, Gardermoen området. 
De eeeelsker barn- så barn kan de gjerne bo sammen med :)

særdeles lite røyting, ingen hundelukt og ingen bjeffing. 

Forøvrig trenger de også pass 20. juli-3. august om noen (andre eller samme) ser de har mulighet til det. 

Legger ved noen bilder av vakringene. 
 

12017427_10153002276652693_4999119832886167635_o.jpg

12112449_10152999822647693_2395491257286268860_n.jpg

12764737_10153219268867693_2414945497460780600_o.jpg

14560062_10153710330637693_2248726621632406730_o.jpg

21414962_10154612889287693_1298836824028360345_o.jpg

Endret av Yodel
Skrevet (endret)
Akkurat nå, Raksha skrev:

Syns dere skal sende dem opp hit jeg :aww: 

 

Litt langt unna :P ? Kanskje som reserve-løsning i sommer? 
Men er særdeles usikker på hvordan de takler katter- og de kan ikke slippes i nærheten av kaninene :dog_running::ustol:

Endret av Yodel
  • Like 1
Skrevet
Just now, Yodel said:

Litt langt unna :P ? Kanskje som reserve-løsning i sommer? 
Men er særdeles usikker på hvordan de takler katter- og de kan ikke slippes i nærheten av kaninene :P

Phøh - liten svipptur jooo...  Og ja, om jeg ikke har valp da så gjerne det :)  Katter er ikke noe problem, vi har trappegrinder og kattene holder seg unna når det er fremmede hunder i hus. De liker nemlig ikke hunder. :aww:  

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Wednesday skrev:

Vi kan ha dem om du ikke syns det blir for langt? Fredrikstad. 

Så snille dere er <3 
Om det ikke dukker opp noen nærmere er det mulig vi tar dere på ordet :)

Skrevet
Akkurat nå, Yodel skrev:

Så snille dere er <3 
Om det ikke dukker opp noen nærmere er det mulig vi tar dere på ordet :)

Om de går fint sammen med guttene her, er det jo ikke noe stress :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...