Gå til innhold
Hundesonen.no

Lakseoppdrettere vil skyte fuglene rundt anleggene


Recommended Posts

Skrevet

Leste denne tidligere i dag. Tåpelig! 
En ting er å avlive de fuglene som evt setter seg fast i nettet til mærene, men å avlive en haug med skarv fordi de tar noen laks. Neh, ikke enig. 

  • Like 3
Skrevet

Nå vet jeg ikke hvor mye skarv det er i område der, men skarven spiser store mengder med småfisk. I indre Oslofjord har det i løpet av de senere årene blitt enorme mengder skarv og det merkes. Før var man nesten garantert å få både torsk og sei rett ute i «kulpen» her, men nå er det nesten umulig å få fisk på snøre.

Nå skal jeg ikke påstå at det kun er p.g.a skarven, men jeg tror den er en medvirkende årsak. Den og selen, for den er det også alt formue av her i fjorden - men det er en annen sak.

Skrevet

Jaja, da ble skarven neste dyr ut som skal ofres på næringsalteret. Og heisann, ser vi det, forskere kan jo ikke en dritt om fugler, det er det lakseoppdrettere som kan best, logisk nok, det burde jo alle skjønne. Synes jeg begynner å dra i kjensel på opplegget her nå, hvor har jeg sett det før, tro? 

*slår oppgitt ut med henda, og lurer på hvilket dyr som må utryddes neste måned*

Disclaimer: Sorry, folkens, men jeg blir så provosert at jeg ikke klarer å få ut noe fornuftig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...