Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er din hund veldig kosete av seg? Elsker den klapp og kos? Hvilken rase er det? Alder? Kjønn?

Har du hatt tidligere hunder som var kosete og hvilke raser?

Skriv om hunden og hundene din"e". Bare morro å lese.

Skrevet

Koda, samojed, 9 måneder elsker kos og klapp. Har alltid elskert å bli klødd, helt siden vi fikk ham:wub: Om morgenene og kveldene er han spesielt kosen. Da kan han finne på å hoppe opp i sengen og legge seg oppå deg for å få kos og oppmerksomhet, og hvis han ikke får det kan man i verte fall få en hund i ansiktet. Han kan godt finne på å sette seg på ansiktet ditt hvis han ikke får kos:shocked: Merkelig hund:P

Første hunden min var blanding av labrador og border collie, men han var ikke veldig begeistret for kos. Litt kos gikk fint, men han var heller av den typen som ville leke hele tiden. Alt for kjedelig å ligge i ro å bli kost med.:teehe:

3C55EFD3-A825-4FD6-BDD3-3C919DB6BEB1.jpeg

B00B5486-9744-4D29-AEE9-7DD5A4DFC9D1.jpeg

  • Like 1
Skrevet

Har en Mops og en Ungarsk Vizlsa. Begge er ekstremt kosete!! Vizslaen fungerer som er "varmesøkende missil", hun søker altså etter kos og varme hele tiden, skal aller helst ligge under dyna/teppet. 

Guest *Kat84*
Skrevet

Sjef, beauceron på 2 år og 7 mnd. 
Elsker kos! I sofaen åler han seg på rygg og presser seg opp i fanget. Sover gjerne med hodet oppå skulderen min. 
Bøyer ryggen i U-formasjon om jeg står oppreist og han vil at jeg skal klø hardt i ribbeina. Hvis jeg går på do setter han seg nesten i fanget! :lol: 

Ja, han er kosete, klengete, og får aldri nok! :lol: 

Skrevet

Skulle ønske jeg hadde en som likte å kose:sleep: det passer henne stort sett bare på morgenen. Da vekker hun meg ved å slikke meg i øret (!), så kryper hun opp å legger seg på brystet mitt. Resten av dagen - not so much...

Skrevet

Har tre tollere, eldstemann er kosegris uten like og kan nesten ikke få nok kos. Elsker å ligge i fanget. Mellomstefrøkna er ingen fan av kos. Hun kan ligge tett inntil oss, men da skal vi helst ikke ta på henne. Av og til er det visst godt å bli klødd da, men da skal det helst være litt røff kløing mens hun får stå i fanget eller noe slikt. Valpen er jo veldig valp, men hun ser ut til å bli en kosegris hun også. Kommer gjerne smygende opp i fanget og elsker å ligge i klynge. 

Skrevet

Har en mittelspitzvalp på 12 uker, som er veldig kosete om morningen men foreløpig ikke så mye ellers. Ikke så glad i sofakos, da han har funnet det hjørnet med mest trekk og kulde, antar han har så mye pels at det er greit å kjøle seg ned. Sofakosen kommer vel etterhvert håper vi her hjemme, selv om vi vet at rasetypisk er ofte tispene mest kosete, så kanskje vi må få oss en tispe når fanten vår blir litt eldre :innocent:

Skrevet
On 30.1.2018 at 11:41 AM, *Kat84* said:

Sjef, beauceron på 2 år og 7 mnd. 
Elsker kos! I sofaen åler han seg på rygg og presser seg opp i fanget. Sover gjerne med hodet oppå skulderen min. 
Bøyer ryggen i U-formasjon om jeg står oppreist og han vil at jeg skal klø hardt i ribbeina. Hvis jeg går på do setter han seg nesten i fanget! :lol: 

Ja, han er kosete, klengete, og får aldri nok! :lol: 

Som å lese om Nova :D

Beauceron, 9,5 mnd gammel. Det går ikke an å kose for nært! Nært er nødvendig. Helst på mors fang, om mor sitter på do gjør ittno! 

Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, enna skrev:

Som å lese om Nova :D

Beauceron, 9,5 mnd gammel. Det går ikke an å kose for nært! Nært er nødvendig. Helst på mors fang, om mor sitter på do gjør ittno! 

Stiller hun også seg buet med villskap i blikket for å kose? :lol: 

Dagens dille fra Sjef er å legge hodet sidelengs i fanget mitt når jeg sitter på do. Så kikker han opp på meg mens han logrer så det smeller i dørkarmen :P 

Dette er typisk kveld. Må ligge oppå, og helst skal han kløs samtidig som han ligger der. Slutter jeg så reiser han seg opp. Hvis jeg fortsetter så legger han seg ned igjen. Hvis ikke flytter han seg og sukker. :P 

20180202_183340.thumb.jpg.1f9e03267769991cd35c925c684f21ee.jpg

Aller helst vil han ligge oppå meg. Da ligger han med skuldre og litt brystkasse i fanget med fremlabbene på en side og resten av kroppen på den andre. 
Lapdog er et relativt vidt begrep ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...