Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lest meg godt opp og føler meg greit forberedt til utstilling, men har et par spørsmål angående det praktiske.... Mottar du startnummer og ‘alt sånt’ i posten eller på Mail? Og hvor lenge før utstillingen får du det? Jeg fikk også en bekreftelse på Mail, denne var ikke nok som bevis på at jeg hadde betalt, men skal jeg ha den med likevel? 

Og skal man ha med vaksinasjonskort og stamtavle? Herregud, jeg vet visst litt lite! Har hatt mest fokus på hvordan jeg skal stille meg opp og alt det der. 

Skrevet

Du får startnummer og oppmøtetid/ringoversikt på mail ca en uke før utstillingen. 
Ta med vaksinasjonskortet ja. Usikker på om du må ha med stamtavlen, har alltid med mine pga de ligger i samme bok som vaksinasjonskortene. 

Skrevet

Hvordan du melder på avgjør hvordan du får startnummeret, men om du melder på elektronisk via "Min Side" så kommer startnummer og infoskriv på epost. Ved manuell påmelding, at du sender inn printet påmeldingsskjema i posten, så får du PM i posten. Normalt kommer dette en ukes tid før utstillingen.

Det er ikke nødvendig å ha med stamtavle på norske utstillinger, men pass/vaksinekort skal være med. Noen arrangører sjekker vaksinasjonen på alle hunder ved inngangen, noen arrangører opererer med stikkprøver. Men du må være forberedt på å vise fram dokumentasjon på vaksinasjon, selv om jeg må legge til at det er sjelden jeg har måttet vise noe på mine hunder de siste årene. Det tar enormt mye tid, så dette blir veldig ofte løst som en tillitssak - men den dagen jeg glemmer å ta med passene, så kan du være sikker på at jeg blir tatt ut for kontroll :P 

Husk å ta med kontanter for parkering, og beregn god tid så du slipper å stresse. Lykke til!

  • 3 weeks later...
Skrevet

24A78861-9AEB-4CED-B63E-DEC0BFF1E646.jpeg.5f3af23f912c5b128b67a873cadf0840.jpegDa var dagen over! Det var så gøy :) Hun ble BIR (i sterk konkuransse med/mot seg selv), med en flott kritikk: 

6 mnd, utmerket type og balanse, utmerket hode, velformet, feminint uttrykk, meget god hals, overlinje, godt bryst, samlet kropp, noe glad hale, velvinklet, meget god pels og farge for alder, meget gode bevegelser 

Gleder meg allerede til neste gang :)

 

  • Like 6
Skrevet
18 minutter siden, frk-franzen skrev:

24A78861-9AEB-4CED-B63E-DEC0BFF1E646.jpeg.5f3af23f912c5b128b67a873cadf0840.jpegDa var dagen over! Det var så gøy :) Hun ble BIR (i sterk konkuransse med/mot seg selv), med en flott kritikk: 

6 mnd, utmerket type og balanse, utmerket hode, velformet, feminint uttrykk, meget god hals, overlinje, godt bryst, samlet kropp, noe glad hale, velvinklet, meget god pels og farge for alder, meget gode bevegelser 

Gleder meg allerede til neste gang :)

 

Så kjekt at det gikk bra, gratulerer! ? Hun er nydelig, jeg  er også enig i at pelsen er flott for alderen :) 

Skrevet
På 10.2.2018 at 6:32 PM, frk-franzen skrev:

24A78861-9AEB-4CED-B63E-DEC0BFF1E646.jpeg.5f3af23f912c5b128b67a873cadf0840.jpegDa var dagen over! Det var så gøy :) Hun ble BIR (i sterk konkuransse med/mot seg selv), med en flott kritikk: 

6 mnd, utmerket type og balanse, utmerket hode, velformet, feminint uttrykk, meget god hals, overlinje, godt bryst, samlet kropp, noe glad hale, velvinklet, meget god pels og farge for alder, meget gode bevegelser 

Gleder meg allerede til neste gang :)

 

Så gøy! Gratulerer så mye!

Har du stelt pelsen selv, eller fått hjelp?

Kjenner jeg er meget stresset over denne puddelpelsen :P 

Skrevet

@Snoffe, pelsen har vi fått hjelp med ;) Jeg har veldig lyst å lære meg det selv, og håper å få gå på kurs en gang! Hun ser jo ut til å ha meget med pels, men sammenlignet med de voksne så hadde hun jo kjempelite :) Med storpuddel var det flere forskjellige klipper, det var kult å se. Veldig mange fine, jeg bare ELSKER pudler :) Takk for gratulasjon forresten!

og takk takk @Katharina :) Vi er veldig fornøyde! Hun koste seg, og det er like viktig :)

Skrevet
14 minutter siden, frk-franzen skrev:

@Snoffe, pelsen har vi fått hjelp med ;) Jeg har veldig lyst å lære meg det selv, og håper å få gå på kurs en gang! Hun ser jo ut til å ha meget med pels, men sammenlignet med de voksne så hadde hun jo kjempelite :) Med storpuddel var det flere forskjellige klipper, det var kult å se. Veldig mange fine, jeg bare ELSKER pudler :) Takk for gratulasjon forresten!

og takk takk @Katharina :) Vi er veldig fornøyde! Hun koste seg, og det er like viktig :)

Jeg ha også lyst å gå kurs, men det ser ikke ut som det er noen som kommer til å arrangere i Hordaland med det første. Fikk inntrykk av klubben at man måtte ta initiativ for å få ordnet med kurs her selv. Så får se om jeg orker det på et tidspunkt. Kan jo umulig være bare meg/oss som vil lære å klippe puddel :P

Gleder meg veldig til å se puddel i utstillingskondisjon, har ikke sett det på nært hold før :D

Skrevet
2 minutter siden, frk-franzen skrev:

Nja, det er på Jæren :) Ca 5 mil sør for Stavanger :) 

Alt sør for Stord er Stavanger :P neida :lol: tror det blir litt langt å reise for oss, rettere sagt meg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...