Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Kangerlussuaq skrev:

Da har jeg forstått feil. Da er det ingen i tråden som har forhellighet en dyreplager, de forsøker "kun" å bagatellisere hetsjakt. 5% tro på menneskeheten gjenopprettet.  

Alle monner drar..:P

Skrevet
7 minutes ago, JTT said:

Er du sikker på at det er den tiltalte og ikke initiativtaker til å redde hundene fra avliving som @Emilie skrev om i den andre tråden (som du har lagt inn skjermdumper av i denne tråden)? 

 

Just now, Emilie said:

Ja, de som har tatt de til seg er/var ambulloppdretter. 

 

Men hvorfor står dette hos nrk?

https://www.nrk.no/buskerud/nekter-for-drapstrening-av-hunder-1.13868703
 

Quote

 

Tiltalen er mest omfattende for en mann i begynnelsen av 30-årene fra Buskerud. Han nekter straffskyld for mange av punktene, blant annet for brudd på dyrevelferdslovens del som handler om avliving av dyr i forbindelse med jakt. Men han innrømmer straffskyld for andre poster som å ha sluppet en hund av typen bulldogg inn til en kanin i en innhegning.

– Det er en betydelig differanse mellom Økokrims virkelighetsoppfatning og min klients oppfatning sier Anders Westeng som forsvarer mannen fra Buskerud.

Han tegner et bilde av en seriøs oppdretter som blant annet drev med hunder av typen amerikansk bulldogg.

– Han er sterkt uenig hvordan han framstilles gjennom tiltalen og tilbakeviser påstandene om at han ikke skal ha vært opptatt av hundenes ve og vel.

Er han oppdretter av ambull, eller ikke? Er det to forskjellige oppdrettere det er snakk om?

Skrevet
Just now, Kangerlussuaq said:

 

 

Men hvorfor står dette hos nrk?

https://www.nrk.no/buskerud/nekter-for-drapstrening-av-hunder-1.13868703
 

Er han oppdretter av ambull, eller ikke? Er det to forskjellige oppdrettere det er snakk om?

En er (var?) oppdretter av amerikansk bulldog. Det er en annen oppdretter av amerikansk bulldog som var initiativtaker til pengeinnsamling og for å omplassere hundene. Altså to oppdrettere, en er tiltalt, den andre er det ikke. 

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

20 sider med bagatellisering, greit med en ny tråd da ja. Mye bedre det enn å stå for det en har sagt. Ja ja om det er noen trøst så er det vel flere enn sonen som har gått i baret her. 

 

Ha en fin dag 

Skrevet

Greit med ny tråd, ja. For den forrige handlet om hva som skjedde/burde skje med hundene (var kanskje andre ting inn i mellom der, men da måtte man lete ganske nøye gjennom de 20 sidene).

Nå føler jeg at selve hundesaken er over og man kan fokusere på hvor fælt det er at folk kan ha så liten respekt for andre levende vesener at de utsetter de for dødsangst - for det er ikke kult å bli rusha av jaktlystne hunder om man sitter i et bur uten mulighet for å flykte.. er ikke kult uten buret heller. Håper de får en straff som merkes.

  • Like 5
Guest Kåre Lise
Skrevet
11 timer siden, MaritaS skrev:

Greit med ny tråd, ja. For den forrige handlet om hva som skjedde/burde skje med hundene (var kanskje andre ting inn i mellom der, men da måtte man lete ganske nøye gjennom de 20 sidene).

Nå føler jeg at selve hundesaken er over og man kan fokusere på hvor fælt det er at folk kan ha så liten respekt for andre levende vesener at de utsetter de for dødsangst - for det er ikke kult å bli rusha av jaktlystne hunder om man sitter i et bur uten mulighet for å flykte.. er ikke kult uten buret heller. Håper de får en straff som merkes.

Jeg kan vel tildels være enig i at selve hundesaken som avliving vs omplassering er over. Utover det ble det diskutert, les bagatellisert alle aspekter ved saken. Vi har alle forskjellige interesser rundt hund og for min del ble det særlig lagt merke til at det var helt ok å forsvarstrene ikke NKK godkjent rase i skogen, skjedde jo tross alt med godkjent figurant med støtte av IPO-miljøet. Hele saken her luktet så svidd i fra dag 1. at jeg lurer enda på hvordan det var mulig å se gjennom fingra ved å plukke ut enkeltelementene. Joa det er drita kult å la bisseboffene henge i bildekk., tøfft. Men når det settes inn storstilt etterforskning som det ble gjort her så er det ikke lenger bare en lokal lensmann som ønsker å avlive noen uskyldige hunder. Da burde man tenke seg om før man tror på rykter om at dette er de kule uskyldige gutta boys. 

Så nei, det er ikke greit med ny tråd. Den opprinnelige burde stå til skrekk og advarsel. Det er mye organsisert dritt som skjer i hundemiljøer rundtom og vi har vært så heldige å være skånet for mye av det her i Norge. Da burde varsellampene lyse og ta det på alvor når det dukker opp. Ikke fjase det bort i fjortissfnising fordi enkeltelementer isolert sett kan se uskyldig ut. 

Skrevet

Åh herremåne. Den gamle tråden er ikke borte selv om det dukker opp en ny en, @Kåre Lise. Hvis du har problemer med å finne den, så kan du bare trykke på linken her: 

 

 

Og den der moraliserende "åh, så nå har folk blitt enige om at dette ikke er greit"-sleivsparkinga er bare slitsom. Ja, det hender folk forandrer mening når det kommer nye opplysninger. Det er ikke en DUM ting det, det er en SMART ting det, å ikke gro seg fast i en mening bare fordi :rolleyes: 

Jeg er forøvrig fortsatt enig med meg selv - politiet gjør slett arbeid når de vurderer hvorvidt hunder er avlivningsgrunnlag eller ikke, at korthåra muskelhunder er ekstra utsatte, og sleng på en hillbillyfjompeeier i tillegg, så er det garantert en dau bikkje, samme hvor vennlig den måtte være - og MERK, jeg snakker på generelt grunnlag, ikke nødvendigvis om disse bulldoggene. 

Avreagering er for bikkjer.. Ambuller, antageligvis.. 

Guest Kåre Lise
Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

 Ja, det hender folk forandrer mening når det kommer nye opplysninger.

Hva da nye opplysninger?

 

Guest Kåre Lise
Skrevet
1 time siden, 2ne skrev:

Ja, det hender folk forandrer mening når det kommer nye opplysninger.

 

1 time siden, Kåre Lise skrev:

Hva da nye opplysninger?

Nei men da så jeg kan svare selv og jeg. 

Det eneste nye er at påtalemyndigheten har tatt ut tiltale og rettsaken er berammet til 6 uker. Det burde si noe om omfanget som ikke har vært noen hemmelighet.

Skrevet

Tja, jeg har nå ikke endret noen mening:

EIERENE har gjort noe galt og får få sin straff.

Å avlive et antall friske, mentalt bra hunder kun fordi EIERENE har brutt loven, er forkastelig. 

  • Like 4
Skrevet
16 timer siden, 2ne skrev:

 

Jeg er forøvrig fortsatt enig med meg selv - politiet gjør slett arbeid når de vurderer hvorvidt hunder er avlivningsgrunnlag eller ikke, at korthåra muskelhunder er ekstra utsatte, og sleng på en hillbillyfjompeeier i tillegg, så er det garantert en dau bikkje, samme hvor vennlig den måtte være - og MERK, jeg snakker på generelt grunnlag, ikke nødvendigvis om disse bulldoggene. 

Avreagering er for bikkjer.. Ambuller, antageligvis.. 

Og da kan også jeg uttale meg på generelt grunnlag.  Jeg har pga jobb inngående kjennskap til noen av disse sakene med beslaglagte / omplasserte / avlivde "farlige kamphunder" hunder.  Det meste av den infoen som spres gjennom ulike media er sterkt farget av en side, men for å si det slik; de avlivingene som jeg kjenner til har vært til det beste for hundene, alle oss andre hundeeiere og samfunnet forøvrig. (Kan også legge til at de fleste sakene havner ikke i media).

  • Like 4
Skrevet
På 17.1.2018 at 7:47 AM, 2ne skrev:

Du husker tydeligvis ikke så godt. For det første, det jeg bidro med av diskusjon i den opprinnelige tråden om disse hundene var a) politiets metoder for å vurdere hvorvidt en hund er farlig eller ikke, og b) om en hund som biter seg fast i biteskinn er farlig eller ikke. For det andre, så var det vel at om en hund tar HUND, så er det bred uenighet hvorvidt bikkja bør avlives eller ikke. For det tredje, de gangene jeg skriver noe om når hund tar sau, så er avlivning ofte resultatet, helt uten sonens innblanding (det hender, til tross for mitt asosiale liv, at jeg får med meg ting som foregår utenfor min egen stue). For det tredje, den gangen jeg skreiv om en puddel som måtte dø, var det en EIER av en puddel som mente den burde avlives fordi den tok en KANIN. 

Neste gang du drar meg inn i en diskusjon jeg ikke har bidratt i, bør du være sikker på at du husker riktig. Det her ser ut for meg som bare et sverteforsøk, hvor du er mer interessert i person enn sak. Det kan du bare legge av deg. 

Hvis du mener det var et forsøk på sverting, så leser du med veldig svarte briller. At jeg i det hele tatt nevnte nicket ditt, var fordi du en gang tidligere ble sur for at jeg ikke tagga deg når jeg nevnte noe du hadde skrevet. At det var du som skrev det jeg refererte til, altså det med sau som blir tatt av hund, var rent tilfeldig, det var innholdet, sammenligninga, som var poenget, ikke du. Jeg nevnte heller ikke deg i forhold til den opprinnelige tråden om denne saken, og hadde ingenting av det du skrev der i tankene (for det husker jeg ikke, og det har ingen betydning for meg). Det eneste du hadde noe som helst med å gjøre med det jeg skrev, var den setningen som hun som tar sau. Så beklager, men du hadde ikke hovedrollen i tankene mine denne gangen ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...