Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Noen her som er medlem av en hundeklubb i Vestfold som kan anbefales? 

Leter etter en klubb hvor jeg kan være med på faste treninger. Rally og agility er av interesse :thumbs:

Skrevet
16 timer siden, maysofie skrev:

Hvor hører du til? Det er aktive hundeklubber de fleste steder i Vestfold :) 

Tønsberg. Jeg vet det er flere hundeklubber i nærheten, derfor jeg lurer på om noen har en klubb å anbefale :ahappy: Sikkert ikke alle hundeklubber som er like aktive. 

Skrevet

Flott miljø til agility i Sandefjord hundeklubb med instruktør. Rally med folk i alle klassene som trener jevnlig. Klubben har innendørs hall med kunstgress. 

Skrevet

Min subjektive opplevelse er at Tønsberg Hundeklubb er et ganske lukket miljø, men sikkert fint om man først får sosialt innpass :P

Trente LP og litt rally i Horten H.klubb, det var langt mer inkluderende og trivelig. 

Skrevet

Jeg har vært innom både Horten, Sandefjord og Tønsberg. Trener i Tønsberg nå, da jeg følte meg mer velkommen på lydighetstreningene der, agility trente jeg i Sandefjord lengst, men planlegger å starte opp igjen i Tønsberg etterhvert. Sandefjord har vel i agilityinstruktør på rundgang, mens Tønsberg har en fast per gruppe, både i lp og agility. Rallygruppa kjenner jeg ikke til noen av stedene. Men tror det er like greit å dra innom alle tre og føle på det selv :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...