Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestrening i Oslo/Akershus?


Benedicte
 Share

Recommended Posts

Er det noen som kunne tenke seg å bli med på fellestrening i Oslo eller Akershus fremover? Jeg kommer selv til å stille opp med en liten valp, så jeg tenker i utgangspunktet at det kan være en mulighet til å fritrene på det man selv ønsker, kanskje med innslag av litt ringtrening? :) 

 

For oss passer alt mellom Oslo og Gardermoen, enten på kveldstid eller i helger (formiddag).

 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg foreslår at vi tar det på Furuset (se bilde), så blir det passende avstand både for de som bor i Oslo og de som bor mot Gardermoen. Eventuelt Alnabru, like ved Alnabru ridesenter.

Noen tanker om det?

 

Vi kan allerede førstkommende søndag. Vi kan jo foreslå datoer og tidspunkter, og så kan de som har mulighet slenge seg på :) 

furuset.thumb.JPG.55b86e18b679847cb76e0092f6eec02e.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 4.1.2018 at 7:47 PM, Elita2005 skrev:

Vi blir med!!:) Vi bor øverst på grunerløkka, og har også bil - men enklest om det blir et sted i byen, men alt går! 

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

 

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 hours ago, Orca said:

Vi kan jo kanskje samkjøre av og til? :) Jeg har to store bur i min bil og det er plass til et til. :) Tenker både for hygge og miljøet og kostnader :) Siden jeg bor like i nærheten :)

Hvordan gikk det idag? Vi blir gjerne med neste gang hvis jeg ikke jobber :)

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

22 timer siden, Elita2005 skrev:

Det kan vi absolutt! :) jeg har enn så lenge bare 1 halvstort bur, men det har rommet en liten dalmantinere og en liten kelpie før (om Dixie skal være med:)), også er det plass i baksetet til flere bur. Så det burde gå helt greit! Klart å transportere en kelpie, en dalmantiner, en kooikerhund, en sheltie og en yorkie før :P Også klart fem sheltier og en Kooikerhund.

Det var kjempekoselig i dag! Litt kaldt for de to små valpene, selv om jeg syntes det så ut som Lyng ikke brydde seg like mye som Lava. 

Høres bra ut! For min del er det ikke kriise om Lotta må ligge ved bena mine heller, eller i sele i baksetet, men det er jo ikke optimalt da. Tror ikke jeg orker ha med Dixie nå på vinteren, hun blir så fort kald om vi er i ro og da er det ikke så gøy for henne. :)

 

Så gøy! Ja kan tenke meg det ble litt kaldt. Da jeg fikk Lotta var det jo vinter og hun var et eneste sytekor de første ukene da vi var ute :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og valpen (9 mnd) vil gjerne bli med! Vi trener grunnleggende lydighet nå og skal på bronsemerkekurs i løpet av våren. Har bil med dobbeltbur, men ikke førerkort helt ennå, så hvis noen ønsker å samkjøre (det vil si kjøre Hehe) så kan vi bruke min bil. Men vi bor på Haugerud og det er jo nesten gåavstand så for vår del så klarer vi oss:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, Aob skrev:

Ja det passer til helgen for min del også:) lørdagen jobber jeg fra Kl 15, så da må det bli tidlig, men søndag har jeg hele dagen fri! :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

søndag passer for meg, jobber lørdAG!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kunne også tenkt meg å bli med en gang, hvis det er rom for en tidvis brøleape og en skeptiker som har godt av enda mer miljøtrening med folk :ahappy: 


Selvfølgelig! [emoji4]

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen [emoji57]

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 hours ago, Benedicte said:

 


Selvfølgelig! emoji4.png

Skal vi si søndag kl 14 på Furuset, samme sted som sist? Fant ut at samboer har bilen den dagen, så vi må ta bussen emoji57.png

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk
 

 

Herlig :D han pleier ikke være brøleape på trening da, bare tur :aww: 

 

jeg er borte i helgen, så har ikke mulighet til å komme da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...