Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby- og barntråden 2018


Tricolor
 Share

Recommended Posts

  • Svar 912
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag fikk vi vite at jeg trolig blir mamma til en liten jente  Helt surrealistisk følelse å se lille sprelle rundt der inne, turne og bevege alle bein og armer 

Idag, 32+1, er vi kvitt pustehjelpen helt  

Fine frøkna puster av seg selv og overrasker stadig ❤️

Posted Images

Liten oppdatering herifra.

Lørdag ble det bestemt at Leah skulle bli kvitt den store pustemasken til fordel for en enkel versjon i nesen. Hun virker veldig fornøyd med det og sykepleierene sier hun klarer seg veldig fint. Godt å få sett mer av ansiktet hennes også. Hun beholder denne nesegrimen frem til de er helt sikre på at hun ikke trenger ekstra tilførsel av oksygen. 

Igår ble matrutinene hennes endret fra å gi kontinuerlig mat i sonden til å gi det de kaller måltider - mat i 2,5 time og så 30 min pause i første omgang. Dette for å lære magen å jobbe med mat i perioder og for hennes del at hun får kjenne litt på sultfølelse. Neste steg med maten er kortere måltider og så en kombinasjon med mating av brystet. 

Og ikke nok med det! Idag ble hun flyttet over i stor seng da hun er så varm i kuvøsen. Virker fornøyd foreløig og det ble litt lettere å få stelt + kommunisert med henne. Etterpå skal hun få sitt første bad, det er på tide etter 3 uker. 

Klem fra oss

D0D1D9C7-3F0A-4357-9F98-BFE542EA1DC0.thumb.jpeg.91e73a3f6aa65144fd83939ad263bed3.jpeg6A85D7F1-8D86-4CF6-BD1D-423297FE3A8F.thumb.jpeg.473bbafc0a585e678d8682076e21f255.jpeg

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 timer siden, Marie skrev:

Så fin oppdatering! :heart: Hvordan er det å ha er barn? Plutselig syntes jeg det gikk så fort etter alt strevet dere har hatt!

Tja, si det. Hun er jo litt på lån ennå så ikke fått helt følelsen ennå. Veldig glad i henne og beskyttende, men blir jo noe annet når vi får aleneansvar. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutes ago, Maren said:

Kjenner jeg gruer meg litt til i morgen, da blir det en tur til øre-,nese-,hsls klinikken for å få en vurdering av tungebåndet og så blir det vel til at de klipper det tror jeg.

Krysser fingrene! Og for at det blir et fullstendig klipp og at det vil hjelpe! :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har nå vært alene(imens samboer er på jobb) med begge barna i ei uke, og det går overraskende fint :D

Jeg må bare ta kveldsturen med Nico for å lufte hodet i noen minutter(han er jo skadet, så det er bare snakk om noen få minutter tisserunde) hver kveld, hvis ikke topper det seg litt innimellom :lol:

99EEEEA8-BB1E-4586-BEAE-8873107C94B8.jpeg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og min lillemann ble nettopp TO år :wub: Det er like rart hver gang det slår meg, at i to år (og noen dager nå da, han fyllte på mandag) har jeg vært mammaen hans. Lille kule fyren min!

32525936_10160467326210341_3252830310970

Lange lyse krøller og latter som sitter løst, det er jaggu fint dette! Og tar jeg ikke helt feil er det faktisk to år akkurat siden vi kom hjem fra sykehuset, husker så innmari godt hvor rart det føltes. Bilturen hjem hvor jeg satt baki mens han steinsov, og jeg turte nesten ikke se vekk :teehe: Samboeren kjørte, altså :P 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og min lille frøken var akkurat på besøk på skolen, fikk møte klassen sin, og i dag var det siste sommeravslutning i barnehagen???  L er klar for skolen, men JEG syns det er passe skummelt. 

(Gratulerer til de som har hatt bursdag?)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Betty skrev:

Gratulerer til Berit. :heart: Bursdag på samme dag som TJ hun. :)

Så koselig! :ahappy:

Takk for gratulasjoner alle! Og gratulerer med toåring Aslan!

Huff, barnehagetiden går alt for fort Marianne, jeg har begynt å kjenne litt på det allerede! 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, *Marianne* skrev:

Og min lille frøken var akkurat på besøk på skolen, fikk møte klassen sin, og i dag var det siste sommeravslutning i barnehagen???  L er klar for skolen, men JEG syns det er passe skummelt. 

(Gratulerer til de som har hatt bursdag?)

Samme her! Har en gutt som skal begynne på skolen til høsten. Tida går fort ja.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

30 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Samme her! Har en gutt som skal begynne på skolen til høsten. Tida går fort ja.

Det er jo en bra ting, men litt vemodig og? alle faser har sin sjarm, men jeg klamrer meg litt til store lille H som liksom er litt babyen min enda. Og plutselig er det han som skal begynne på skolen...!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...