Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du spør om det er noen farer ved å kjøpe denne valpen, og svaret er et rungende JA!
For å koke det ned litt hardt og brutalt, så handler dette om hvor prioriteringene deres ligger: 
Hvis det viktigste er valp akkurat nå, koste hva det koste vil; hvis pengbruk til dyrlege ikke er noe som plager dere, vi snakker tusenlapper i fleng; hvis det etiske ikke er så viktig, å støtte noen som avler for penger; hvis det ikke gjør noe å måtte avlive hunden etter et år og kjøpe ny, da er dette valpen for dere.
Hvis det viktigste er at valpen har fått best mulig start; hvis dere er opptatt av at valpen skal ha størst mulig sjansen til å holde seg frisk og leve lenge; hvis dere ikke ønsker å støtte folk som bruker dyr som inntektskilde, da bør dere se dere om etter en bedre valp og en bedre selger.

 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...