Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min 10 år gamle wheatenterrier har mest sannsynlig røket et korsbånd, vi skal inn til undersøkelse på mandag. Har fått beskjed om at det høyst sannsynlig må operasjon til, noe jeg ikke har råd til. Noen som har erfaring med hvordan det er for hunden å gå med røket korsbånd?? Vet at sjansen for at det andre også skal ryke i løpet av 1-2 år er forholdsvis stor. Er det greit å la henne gå med denne skaden, eller bør jeg la henne få slippe? Vanskelig synes jeg... 

Skrevet

Enten operasjon eller la hunden få slippe, å la et dyr gå med dette over tid er ikke etisk forsvarlig...

Skrevet

Jeg har en Labrador med røket korsbånd - du lar IKKE hunden gå med det.

Siste operasjonen gjorde jeg når hunden var 9,5 år gammel og korsbånd nr2 gikk. Gikk bare bra :) Kjempeglad vi gjorde det!!!

Skrevet

Når det gjelder operasjon så finnes det et billigere alternativ enn TTA og TPLO: ECR/lateral suture. Det er slett ikke sikkert at det vil være egnet for denne hunden, men kan være et alternativ som er verdt å undersøke.

  • Like 1
Skrevet
På 12.10.2017 at 0:57 PM, Kristiin skrev:

Jeg ville ikke latt min hund gå med røket korsbånd.. 

Forsikringen tar det nok, der du bare betaler egenandelen. 

Problemet er at hunden dessverre ikke er forsikret....

Skrevet

Da er løsningen å avlive eller finne en måte hvor man får gjennomført operasjonen. Låne av familie, feks. Det er ikke greit å la en hund gå med en slik skade, uten å gjøre noe med det.

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, tinemor skrev:

Problemet er at hunden dessverre ikke er forsikret...

Oida, man lærer desverre bare på denne måten av å slurve med forsikringen.. 

Men vet flere dyreklinikker opererer med et slikt lån/konto som du oppretter på dyrlegekontoret. Mener rentene er gode og tilbakebetalingstiden langt. Evidensia har det i byen her. Så sjekk ut klinikkene rundt deg. 

Synes det er urettferdig for hunden at eier slurver, da er iværtfall denne dyrekontoen de tilbyr en god løsning. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...