Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg har i det siste sett at hunden min har lest uvanlig mye og kjent at tungen hennes er tørrere enn vanlig.

Hun er en 9 år gammel mellompuddel. Hun har tidligere hatt brystkreft, svulsten ble fjernet tidlig. Livmoren ble også fjernet (så hun er steril) for å forhindre enda et utbrudd.

Vet dere hva som kan feile henne? Eller om det er noe som burde sjekkes?

 

Skrevet
Just now, Elglli said:

Hei! Jeg har i det siste sett at hunden min har lest uvanlig mye og kjent at tungen hennes er tørrere enn vanlig.

Hun er en 9 år gammel mellompuddel. Hun har tidligere hatt brystkreft, svulsten ble fjernet tidlig. Livmoren ble også fjernet (så hun er steril) for å forhindre enda et utbrudd.

Vet dere hva som kan feile henne? Eller om det er noe som burde sjekkes?

 

Pesing KAN være et symptom på at det er trøbbel med hjertet, noe som ikke er uvanlig hos eldre hunder. Jeg vil derfor råde deg til å ta henne med til veterinæren for en kontroll. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...