Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland


SaraSL
 Share

Recommended Posts

Vi fikk flat rød, men kjempe fin kritikk ^^
"fem, en aning lang i kroppen, ok maske, korr ansatt ører, velformet øyner, nok edelhet i hodet, aning fremskutt i front, max vinklet bak, korr overlinje og kryss, prima benstamme, bev rasetypisk fra siden - en aning ustabilt i front, utm temp, kunne hatt litt varmere farge!

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste Fjellbrisen min fikk ENDELIG stor-CERTet på NKK Rogaland så jeg er veldig fornøyd :D 

(Bildet er fra idag)
21430260_10154874485357108_1863213321953

Snøfrost Kjølige Fjellbris
Excellent. 2 beste tispe med CERT og res-CACIB :)
Hun har nå alle certene for N UCH, men må ha en trekkhundprøve da den ble innført som krav til N UCH fra 1. januar 2017. 
I mitt hode har hun vært en champion siden hun ble født, denne hunden er litt ekstra spesiell for meg, selv om man ikke skal ha favoritter :icon_redface:


Snøfrost Ymer den digre Orca fikk Excellent, noe jeg også er fornøyd med. Han faller slettes ikke i smak hos alle dommere, og excellent er bra :)

21557489_10154874490267108_6024295955708
 

Snøfrost Ville Aniakchak, som eies av en annen enn meg fikk også Excellent og en fin kritikk. Dessverre tullet hun en del i ringen som dommer fikk nok ikke sett alle kvalitetene hennes. Om det hadde gitt CK eller ikke er uvisst. 

(bildet er frekkt lånt fra eiers fb)
21371279_10211620725646421_9998782637902

 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Storm ble stilt under tvil i dag - han ser ut som et takras for tiden med pels som er i verste røytefasen.  Det finnes ikke underull på gutten.  Så jeg tenkte at det her har jeg virkelig ikke lyst til å vise fram :icon_redface:

Men jeg skulle nå likevel til Orre for svigerdatteren min har en staffefrøken som skulle stilles og da ble jo Storm med på lasset. Fortsatt under tvil på om jeg ville gå inn i ringen med ham; særlig når jeg hørte noen på utsiden av ringen si noe om at dommeren pirket på pelsen til noen av hundene.  Alene stabijhoun var han også.

Men så tenkte jeg at skitt au; hunden er jo mer enn bare pels og en god dommer vil kunne bedømme bikkja sjølv om pelsen (den manglende) nok ville ødelegge og trekke noe ned på helhetsinntrykket.  
Storm mangler det siste CACIB-et for å utløse CIE, men når jeg så hvordan pelsen begynte å falle av i mengder de siste ukene så slo jeg det håpet fra meg :ahappy:
20914479_10155407176871970_6973628853559246281_n.jpg.174d34b053d445b051de45e1647efb1d.jpg

Inn i ringen med oss og jeg hørte masse fine ord som utmerket type, velkroppet, velvinklet og meget bra hode og til slutt noen veldig diplomatiske ord som "for dagen ikke beste pelskondisjon; noe tørr pels"  (ja tar du på bikkja så faller han fra hverandre tenkte jeg).  

Og tror du ikke at dommeren gav ham full pakke da??  CK, CACIB og BIR :blink::blink:  Jeg trodde jeg skulle svime av; dette var totalt uventa.

Dermed ble dagen en smule lenger enn jeg hadde sett for meg; gruppefinalen ville jeg jo ha med meg selv om stabijen sjelden hevder seg der.  Satt og leste gjennom resultatlistene på mobilen og så at det kun var 6 av 12 raser i gruppe 7 som hadde blitt BIR og skulle i gruppa.  Så da ville det jo faktisk være en teoretisk mulighet for plassering.

Og jaggu deg så ble han plassert som BIG 4:bananas:

Jeg må fortsatt klype meg i armen av dagens resultater; jeg er såååå glad for at jeg valgte å stille nakenhunden min likevel!!

IMG_1897.JPG.2ea6b7b06d828169c1ac9e070dc7f414.JPG

  • Like 10
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...