Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tja.  I hvilke stater i USA har man sett skrantesyke? og hvor er det disse trekkhundene har konkurrert? Kan ikke se Alaska på kartet over tilfeller, og det er faktisk heller ikke sett CWD der :)

Har fulgt med på debatter på facebook og det skal tidligere ha vært vanlig å importere hjorteurin for bruk i jakt fra- nettopp USA (det  er ikke tillatt lenger).  Noen (også vitenskapsfolk) mener noen varianter av skrapesyke ikke er så ulike denne prionsykdommen (CWD) og at sau kan være smittekilden.

Selv kan jeg for lite om prionsykdommer, men tror at akkurat dette innspillet her er en fin måte å bli kvitt noe de ikke er spesielt glade for i utgangspunktet- mange jegere vil ha hundespannene vekk. 

https://www.nwhc.usgs.gov/disease_information/chronic_wasting_disease/

http://www.adfg.alaska.gov/index.cfm?adfg=disease.cwd

og hva med elgen i trøndelag da? hvordan har de tenkt å forklare den tro?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...