Gå til innhold
Hundesonen.no

Snørrete..


Sissi
 Share

Recommended Posts

Gruff har snørret sikkelig de siste dagene. Sånn at han blir helt våt i skjegget. Bare klar væske. Når han  er ute nyser han hele tiden.. men lite inne. Ikke noe oppkast, hosting osv.  Spiser og er stort sett seg selv.

Han lekte med en valp for 1 uke siden ca... hun hadde lignene syntomer. Noe vi ikke tenkte på så veldig da.  Men hun er sjekket ut og er ikke kennelhoste eller nesemidd.  Hun er frisk igjen nå.

Men siden vi reiser på ferie i dag og plutselig ble jeg litt bekymret likevel... selv om han virker i god form.

Noen som har hatt noe lignene på sine?  

Japp... hønemor slo plutselig til :icon_redface: 

 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Sissi skrev:

Gruff har snørret sikkelig de siste dagene. Sånn at han blir helt våt i skjegget. Bare klar væske. Når han  er ute nyser han hele tiden.. men lite inne. Ikke noe oppkast, hosting osv.  Spiser og er stort sett seg selv.

Han lekte med en valp for 1 uke siden ca... hun hadde lignene syntomer. Noe vi ikke tenkte på så veldig da.  Men hun er sjekket ut og er ikke kennelhoste eller nesemidd.  Hun er frisk igjen nå.

Men siden vi reiser på ferie i dag og plutselig ble jeg litt bekymret likevel... selv om han virker i god form.

Noen som har hatt noe lignene på sine?  

Japp... hønemor slo plutselig til :icon_redface: 

 

 

Har egentlig ikke peiling på hvorfor han er snørrete .

Men min hund drypper litt i fra nesen når ho e varm.

 

Er litt hønemor selvsagt, så jeg pleier bare å ringe veterinæren å høre om det e noe jeg er beskymret for:)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nesemidd behandles som regel på mistanke, ettersom det er veldig vanskelig å påvise ved klinisk undersøkelse. Det er også veldig smittsomt, og det er ikke alle hunder som har like tydelige symptomer. Hadde det vært min hund ville jeg bedt om behandling for nesemidd.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...