Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En venn sin hund er syk. Hunden hovnet opp i halsen i går og virker dårlig. Var hos dyrelegen igår og fikk metacam, men de fant ingenting som kunne være årsaken, men hunden virker værre i formen idag. 
Det ble funnet flått på øret tidligere i uken og på torsdag fikk hun vondt når min søster var borti snuten hennes. 

Vi kan ikke komme på noe annet enn reaksjon på bitt som kan føre til dette, selvom det ikke er funnet noen bittmerker på henne, utenom den flotten da. Kan det være borreliose? 
Har dere noen tanker om hva det kan være? 

Skrevet

Willy var dritdårlig en gang han var ung - og hadde rett og slett halsbetennelse. Han var skikkelig dårlig med høy feber og bare lå i ro i et par-tre dager i hvert fall. 

Flåttbåren sydom slår vel ikke ut på den måten - og ikke så kjapt, tror jeg. Har hunden høy feber - og tok de blodprøver for å se om det var infeksjon i kroppen? 

  • Like 1
Skrevet
13 minutes ago, Siri said:

Willy var dritdårlig en gang han var ung - og hadde rett og slett halsbetennelse. Han var skikkelig dårlig med høy feber og bare lå i ro i et par-tre dager i hvert fall. 

Flåttbåren sydom slår vel ikke ut på den måten - og ikke så kjapt, tror jeg. Har hunden høy feber - og tok de blodprøver for å se om det var infeksjon i kroppen? 

Takk for innspill, eier har ikke svart på en stund så regner med de kanskje er hos dyrelegen igjen. Hun har ikke nevnt noe om blodprøver så det vet jeg ikke. 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...