Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen pleier å våkne 6 tiden for lufting og frokost, hun er kjempeflink å sover hele natten. Vår andre hund er vandt med å sove igjen etter hun har hatt frokost, men dette sliter valpen med. Hun begynner bare å hyle. Noen som har tips? Eller vil dette gå av seg etter hvert?

Skrevet

Ville ikke tatt den opp for frokost. Må den ut så ut å luft og rett tilbake til "natta". Blir kanskje bråk uansett, men da må du bare holde hardt noen dager på at det faktisk er natt og man skal være rolig så går det seg til.

Skrevet

Her serveres det ikke frokost til hverken valpen eller den voksne hunden før vi står opp. Våkner hun og må tisse, går vi ut og tisser, og legger oss igjen [emoji4]

Skrevet

Jeg har gjort det samme som deg og ga mat rett etter første lufteturen. Hun fikk gjerne tussebyge etterpå men heldigvis når de er så små ble hun fort trøtt igjen. I begynnelsen lot jeg henne rase fra seg og så sovnet vi videre på sofaen etterpå, og så etterhvert tok jeg henne opp i sengen. Få sove i seng = kan sove så lenge jeg vil :P

  • 2 weeks later...
Skrevet
2 timer siden, MerlePerle skrev:

Ca når får deres valper frokost? (Når dere ikke skal på jobb/skole men vil sove litt lenger)

Når jeg står opp og kommer dit i morgenprogrammet - jeg bruker ikke faste klokkeslett, for jeg vil ikke ha hunder som kan klokka og maser etter mat - og jeg vil ikke ha hunder som tror de kan bestemme når vi skal stå opp. 

  • Like 6
Skrevet

Jeg ville heller ikke fòret etter klokken, med slike rutiner blir det fort mas om diverse omstendigheter gjør at det en dag ikke blir mat til vant klokkeslett. Gi valpen mat når du står opp og lær den at før den tid er det uansett natta (med unntak av om den må ut på do selvsagt). 

Skrevet
5 timer siden, MerlePerle skrev:

Ca når får deres valper frokost? (Når dere ikke skal på jobb/skole men vil sove litt lenger)

Jeg står opp lufter den, går inn, ser på tv en halvtime-time så får valpen mat. Det kan være klokka ti en dag, klokka ellve den neste. 

Guest lijenta
Skrevet

Står opp og lufter og hvis det er for tidlig går jeg og legger meg igjen. Er det passe tid til å stå opp får dem frokost. Nå jobber jeg skift så jeg følger en klokke som betyr at dme får mat når jeg står opp

Skrevet

Hverdager står jeg opp en gang mellom 0530 og 0630, da er det rask tissetur, så dusj på meg og frokost til hundene etter jeg har dusjet. 

 

I helgene er det egentlig samme rutine men annet tidspunkt. Valpen får også sove i sengen om morgenen i helgene - mitt triks for å få sove så lenge jeg vil 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...