Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen pleier å våkne 6 tiden for lufting og frokost, hun er kjempeflink å sover hele natten. Vår andre hund er vandt med å sove igjen etter hun har hatt frokost, men dette sliter valpen med. Hun begynner bare å hyle. Noen som har tips? Eller vil dette gå av seg etter hvert?

Skrevet

Ville ikke tatt den opp for frokost. Må den ut så ut å luft og rett tilbake til "natta". Blir kanskje bråk uansett, men da må du bare holde hardt noen dager på at det faktisk er natt og man skal være rolig så går det seg til.

Skrevet

Her serveres det ikke frokost til hverken valpen eller den voksne hunden før vi står opp. Våkner hun og må tisse, går vi ut og tisser, og legger oss igjen [emoji4]

Skrevet

Jeg har gjort det samme som deg og ga mat rett etter første lufteturen. Hun fikk gjerne tussebyge etterpå men heldigvis når de er så små ble hun fort trøtt igjen. I begynnelsen lot jeg henne rase fra seg og så sovnet vi videre på sofaen etterpå, og så etterhvert tok jeg henne opp i sengen. Få sove i seng = kan sove så lenge jeg vil :P

  • 2 weeks later...
Skrevet
2 timer siden, MerlePerle skrev:

Ca når får deres valper frokost? (Når dere ikke skal på jobb/skole men vil sove litt lenger)

Når jeg står opp og kommer dit i morgenprogrammet - jeg bruker ikke faste klokkeslett, for jeg vil ikke ha hunder som kan klokka og maser etter mat - og jeg vil ikke ha hunder som tror de kan bestemme når vi skal stå opp. 

  • Like 6
Skrevet

Jeg ville heller ikke fòret etter klokken, med slike rutiner blir det fort mas om diverse omstendigheter gjør at det en dag ikke blir mat til vant klokkeslett. Gi valpen mat når du står opp og lær den at før den tid er det uansett natta (med unntak av om den må ut på do selvsagt). 

Skrevet
5 timer siden, MerlePerle skrev:

Ca når får deres valper frokost? (Når dere ikke skal på jobb/skole men vil sove litt lenger)

Jeg står opp lufter den, går inn, ser på tv en halvtime-time så får valpen mat. Det kan være klokka ti en dag, klokka ellve den neste. 

Guest lijenta
Skrevet

Står opp og lufter og hvis det er for tidlig går jeg og legger meg igjen. Er det passe tid til å stå opp får dem frokost. Nå jobber jeg skift så jeg følger en klokke som betyr at dme får mat når jeg står opp

Skrevet

Hverdager står jeg opp en gang mellom 0530 og 0630, da er det rask tissetur, så dusj på meg og frokost til hundene etter jeg har dusjet. 

 

I helgene er det egentlig samme rutine men annet tidspunkt. Valpen får også sove i sengen om morgenen i helgene - mitt triks for å få sove så lenge jeg vil 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...