Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg blitt syk, kraftig forkjølelse pluss pluss.. Er derfor hjemme og nesten stillesittende innendørs, da all aktivitet over hvilepuls er umulig, og fullstendig ute av stand til å stimulere jakthunden vår slik jeg skulle ha ønsket med lange gåturer som hun er vant til og oppgaver ute (vi går for det meste spor).

Så nå trenger jeg noen oppgaver jeg kan gi henne hjemme innendørs, for å slite ut henne litt mentalt. Ellers blir vi sprø både jeg og hunden. Så jeg trenger noen gode tips, og gjerne litt idiotforklaring på hvordan gjøre det. Hunden er pga at vi har vært stille en ukes tid nå, ngt gira. Så oppgavene må i starten være lette, og kanskje noe vi kan bygge på etter hvert når hun skjønner hva hun skal gjøre. Hun har litt liten toleranse for å ikke greie oppgaver, og blir fort frustrert, noe som resulterer i at hun blir mer kavete og "gira".

 

Kan noen hjelpe meg med gode treninger jeg kan gjøre innomhus?

Skrevet

Vi hadde en adventskalender her på sonen i desember med mange fine øvelser, der ligger også videoer med utførelse. Får ikke til å søke etter link fra mobilen men mener det skal ligge under "treningsutfordringer" eller noe sånt. Kanskje du finner noe brukandes der :)

Skrevet

En superenkel  øvelse kan jo være å gjemme små godbiter rundt omkring i huset, både høyt og lavt, under ting, oppå ting, mellom ting etc. Så kan hunden søke etter det. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...