Gå til innhold
Hundesonen.no

Tannkrem som funker?


Recommended Posts

Guest MuffeLuff
Skrevet

Er det noen tannkremer dere anbefaler som faktisk funker? 
Er det noen smaker hundene sjeldent liker?

4011905025575.jpg?width=800&height=600&scale=canvas&format=jpg
Har prøvd denne i biff tror jeg det er. Ikke mint og den lukter høgg. Føler denne bare er tull på grunn av smaken, men måtte begynne med noe for å trene på tannpuss. Som valp ble hunden hysterisk av tannkosten. Ga opp og brukte plaque off pulver i stedet. Funker på ånden, men føler den gjør lite for tennene. For noen uker siden bestemte jeg meg for å prøve en gang til. Kjøpte den over i biff smak i håp om det kanskje var litt mildere og snillere i smak. Det gjorde det, litt krangling første gangen. Nå så er det ingen involvert og han kommer og setter seg når jeg sier det. Første dagen prøvde han å snike seg unna :P Han har så å si godtatt det, vi er bare på dag 4. Får ikke tatt skikkelig bak enda, men det kommer nok. Pusser hver dag for å øve. 
Han er altså en nybegynner. Kan jeg trygt kjøpe mint? Eller er de ganske sterke i smak og lukt? Eller er den i biff bra nok?

Skrevet

Bucadog sin er eneste som har noen effekt på mi. Skal visstnok være noe enzymer eller noe som skal hjelpe. Min synes den er helt grei. Kan også bare haes på tennene uten å pusse.

Guest MuffeLuff
Skrevet

Fant en instruksvideo. Ser smart ut, kunne ha prøvd den for katt på katten. 
Den var ikke dyr heller, selges den hos hund som hobby? Eller bare hos apotek?

Den vi har nå, har den egentlig noe virkning i det hele tatt?
 

Skrevet
2 minutter siden, MioMin skrev:

Fant en instruksvideo. Ser smart ut, kunne ha prøvd den for katt på katten. 
Den var ikke dyr heller, selges den hos hund som hobby? Eller bare hos apotek?

Her jeg bor har de den på de aller fleste dyrebutikker/dyrleger. Sist kjøpte jeg hos Animail. Hos apotek her har det væert bestillingsvare. Andre sorter har hatt 0 effekt på min.

Guest MuffeLuff
Skrevet
6 minutter siden, WelshenNemi skrev:

Her jeg bor har de den på de aller fleste dyrebutikker/dyrleger. Sist kjøpte jeg hos Animail. Hos apotek her har det væert bestillingsvare. Andre sorter har hatt 0 effekt på min.

Har flere hundebutikker jeg kan gå innom, og enda flere apoteker. så får se hva jeg finner neste uke. Får fortsette å bruke den vi har frem til da, som trening. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...