Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Syntes det var litt vanskelig å svare.. Der man skal rangere forene er det ikke mulig å sette ukjent på mer enn ett for. Jeg har ikke testet så mange for, så kan ikke rangere de jeg ikke har testet.

Og siste spørsmål; er det snakk om hvor mye man bruker i måneden? Eller på et år? :)

 

Skrevet

Det er noen bugs her. Man kan ikke velge mer enn ett ukjent fôr. Jeg har heller ikke lyst til å nødvendigvis plassere alle fôrene i rekkefølge, jeg vil påstå at i mange tilfeller er det flere fôrmerker som er jevnbyrdige.

  • Like 1
Skrevet

Svart etter beste evne.

Forøvrig ingen verdens aning om hvor mye penger jeg bruker på hund per mnd/år. Tør ikke engang å tenke på påmeldingsavgifter, diesel ol når vi er på stevner [emoji23] Samme gjelder kurs. Jeg bare melder på, og lukker øynene for totalen.

Tar vi bort treninger, kurs og stevner, koster det nesten ingenting å ha hunden. [emoji38]

Skrevet

Aner ikke hvor mye jeg bruker i året, glemte forsikring, men la inn ødelagte dørlister [emoji23][emoji23]

  • Like 1
Skrevet

Har også svart etter beste evne. Jeg har innsett jeg har veldig lite kontroll da, for det varierer veldig og jeg trenger ikke tenke over økonomien :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...