Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har bestilt oss ferie uten å først sjekke om standardkennelen vår hadde plass (juli og ukuelig optimist...), de var selvsagt fulle. Noen som har egne og gode erfaringer med kenneler rundt i Hordaland? Ønsker ikke å henge ut noen heller, så evt sterke advarsler kan tas på pm. Vi har en backupplan for pass av unghunden altså. Det hadde bare vært greit å ikke måtte bruke den, siden det blir 16 timer i bil. 

Skrevet

Eg har brukt Fjellsprinten hundehotell i Norheimsund nokre gongar no, og er veldig fornøgd med dei. Skikkelig hyggelige folk, dei får masse flotte turar og aktivitet i fantastiske omgjevnader. Eg bytter heller ferie enn kennel. :)

 

Gamlemann var ei helg på Lasse og lises hundehotell ein gong for nokre år sidan, eg høyrer fine ting om dei, men eg tykte sjølv eg fekk ingen informasjon overhodet om oppholdet, så eg aner framleis ikkje om korleis han budde og om han fekk turar. Han takla sånt fint, og eg stolte nok på anbefalingane til at eg ikkje hadde større skruplar med det, men hadde aldri satt den eg har no der utan å sjekke nærare.

 

Dei andre eg veit om vil eg ikkje skryte så mykje av, men det finst sikkert fleire rundtom. :)

Skrevet

Har flere venner og bekjente som skryter veldig av Lasse og Lises hundehotell. Så der hadde jeg sjekket selv dersom jeg hadde hatt behov for kennel :)

 

Skrevet
Har flere venner og bekjente som skryter veldig av Lasse og Lises hundehotell. Så der hadde jeg sjekket selv dersom jeg hadde hatt behov for kennel [emoji4]
 

Det er ikke rom i herberget[emoji4]Er de vi har pleid å bruke og vært godt fornøyd med.
  • Like 1
Skrevet

hva med hjemmekennel.no ? Aldri prøvd det selv, men tror jeg heller ville satset på en godkjent vertsfamilie enn en kennel jeg ikke kjente til.

Skrevet

Eg har prøvd flere hundepensjonat i bergensområdet, og Fjellsprinten hundehotell er så langt det eneste stedet eg ville sendt hunden tilbake til :) Han har nok hatt det helt ok de andre stedene, men har alltid fått han tilbake i en ganske stressa tilstand (han stresser veldig lett) og det har lukta stressa hund av han. Når eg henta han på Fjellsprinten var det ein svært glad, tilfreds og rolig hund eg fikk tilbake :)

Skrevet
11 timer siden, Jeampi skrev:

hva med hjemmekennel.no ? Aldri prøvd det selv, men tror jeg heller ville satset på en godkjent vertsfamilie enn en kennel jeg ikke kjente til.

Mens jeg heller vil ha en kennel med godt rykte enn å plassere hjemme hos noen jeg ikke kjenner. Kjente med samme syn på hund får gjerne passe, men de er selvsagt opptatt i juli ;-) Han stjeler sokker og truser og er heller ikke fri for å tygge på ting hvis han får sjansen. 

Har fått plass til klumpen på Fjellsprinten. Skal inn og kikke på forhånd. 

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...