Gå til innhold
Hundesonen.no

Flokken på Helgeland - Malamute og shiba


Recommended Posts

Skrevet
11 minutter siden, Snøfrost skrev:

Fine bilder. 
Frost virker som en kar som passer veldig godt inn i flokken. Det er jo så fint når det er resultatet når man overtar en voksen en :) 

Takk :) Frost har krypet godt inn i hjertene våre. En fantastisk hund som ikke kunne ha passet bedre inn hos oss. Vi var utrolig heldige som fikk overta den hunden ved en ren tilfeldighet :heart:

  • Like 3
  • 3 months later...
Skrevet

Tenke å dele noen nye bilder av gjengen. Ikke noe spesielt som skjer her utover at vi koser oss masse ute sammen. Frost har blitt en sterk og arbeidsom kar, så det syns jeg er veldig morsomt! Vi snørekjører masse, og ellers trenes han en god del med pulk. Han er stort sett en fokusert og lydhør fyr, som er en fryd å jobbe med :wub:

1a7L0eD.jpg

UHwZXZ2.jpg

546zbFN.jpg

xC6gPVH.jpg

CPhIZTU.jpg

NEfcrCc.jpg

LM71IKY.jpg

I løpet av 2018 håper jeg at Teemo får tatt det siste certet på utstilling, samt at jeg nok kommer til å stille Frost litt. Jeg håper også at vi kan få noen resultater på Frost når det kommer til trekk, men vi får se hva vi har muligheten til. Nå har vi ihvertfall 2 konkrete planer når det kommer til løp og test. 

Jeg legger også med en liten filmsnutt fra en av pulkturene vi har hatt hittil i vinter :) 

 

  • Like 4
  • 4 months later...
Skrevet

Vi har fått et nytt medlem i flokken! Malamutefrøkna Rana :wub: Hun er en utrolig tillitsfull og trygg frøken som ble tatt inn i varmen av de andre med det samme. Håpet mitt er at hun skal vokse opp til å bli en real tur- og trekkhund etterhvert. 

 

IMG_20180627_175011_894.jpg

OI000012.jpg

OI000010.jpg

OI000002.jpg

OI000003.jpg

OI000008.jpg

  • Like 9
  • 1 month later...
Skrevet

Valpen vokser, og hun blir bare morsommere og morsommere. Hun har virkelig funnet seg godt til rette i gjengen, og det er tydelig at de alle  trives godt i hverandres selskap. 

Det har vært en varm juli her på Helgeland, så vi har måtte begrense oss når det kommer til turer i noen perioder. Likevel har vi fått flere dagsturer på fjellet og en 4 dagers fjelltur på Saltfjellet. I dag har temperaturene rast, så nå håper vi på en mer malamutevennlig sommer den siste måneden (og gleder oss selvfølgelig til en fin høst) :D

 

P7050166.JPG

IMG_20180802_223240_225.jpg

IMG_20180801_112226_799.jpg

IMG_20180730_114943_889.jpg

PSX_20180728_184009.jpg

PSX_20180730_115130.jpg

PSX_20180729_174227.jpg

20180728_160315.jpg

OI000001.jpg

20180722_114415.jpg

20180723_175128.jpg

  • Like 3
  • 10 months later...
Skrevet (endret)

Dårlig med oppdateringer her ser jeg ? Valpen vår har vokst opp til å bli en livlig unghund. I vinter gikk hun mye i spann med de andre, og hun er helt super! Vi er veldig fornøyde med Rana. 

For noen uker siden henter jeg imidlertid flokkens 4. malamute. En hannvalp som har fått navnet Tarok. Han skal, i likhet med de andre, være turhund året rundt, og forhåpentligvis kunne tilføre mitt lille hobbyspann litt ekstra krefter. Tarok er en morsom og aktiv liten valp som passer perfekt inn i flokken vår ❤️ 

Mayah, Frost og Teemo er veldig flinke med valpene. Vi kunne ikke drømt om noen mer stabile forbilder for de to unge ?

Litt bilder fra det siste året: 

 

B4DB8654-402B-420E-A6B7-EB5D8A116D19.jpeg

Teemo, Mayah og Tarok

CC1D8CA3-8F14-4E58-9A08-1BC0BD363FDC.jpeg

Teemo, Rana og Frost

A3E2BEAC-1F50-4676-A564-AE8FF65E789D.jpeg

Tarok

3505B371-DC2E-4791-A547-6889B0185B18.jpeg

Frost og Mayah i front, Rana og Teemo bak

C930C8F0-D372-4D42-A438-24B0FD393368.jpeg

2 lånte grønlandshunder foran, Rana i midten, Frost og Mayah bak

693CE3B2-2801-49CD-BD40-D9B62106EC12.jpeg

Frost, Mayah og Rana

70C70573-433B-4EBA-8F90-8018A981F1C3.jpeg

Rana og Teemo (som sitter i sleden innimellom ??)

5852F642-10ED-4D37-A833-DFE98A6348E9.jpeg

Rana

640A4C3D-AA1A-423B-8D57-525DA9529160.jpeg

Frost og Mayah

312EEE81-9676-4D1C-8BCA-37464C93740B.jpeg

Teemo og Rana bak, Frost og Mayah foran 

Endret av Heidihj
  • Like 5
Skrevet
21 timer siden, Katharina skrev:

Så fine bilder. Kuli med valp ❤️??

Tusen takk ? Valp er stas ? elsker valpetiden! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...