Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjøpte en liten pølse VH puppy for en stund siden for å teste ut. Hunden elsket det og ble helt i hundre når jeg fant det frem. Men så at de hadde kjøttboller også  som kostet ca 10 kr mer. Hva er forskjellen? Pølsa er grei den, men syns der er noe kliss å dele opp, så ser for meg at kjøttbollene er greiere på akkurat det punktet:P halvtinte den akkurat nok til at jeg klarte å skjære gjennom med kniv.

Har tenkt å blande det med tørrfor enn så lenge, men tenker litt på helforing også etterhvert siden hun aldri har vært, og fortsatt ikke er så intr. i tørrforet sitt. Men så tenker jeg litt på det økonomiske også. En pølse VH på 500g koster 22 kr. Skal jeg halvfore har hun en sånn pølse i 7 dager. Det blir 88 kr i mnd. Har prøvd å sammenligne med pris på tørrfor, men det er vanskelig siden jeg ikke vet hvor lenge jeg har en sekk med for...har byttet for en del ganger så har ikke komt inn i noe rutine på akkurat det og har kun kjøpt små sekker for å teste ut. Hun får acana pacifica nå. Noen som har synspunkter på VH vs tørrfor mtp pris?

 

Skrevet

Forskjellen på pølse og kjøttboller er kun at det ene er pølseformet og det andre er kjøttboller. Mer praktisk for de med mindre hunder å slippe dele opp pølsene, men, litt søl er verd prisen an sparer på å kjøpe pølser. Synes jeg i alle fall :)

For meg med mine så er det hipp som happ om jeg fórer med tørrfor eller v/H, men har valgt v&h fordi hundene fungerer meget bra på det. De får fra tid til annen tørrfór i tillegg, for litt variasjon og fordi de liker det. De får da Genesis Pure Canada, som er kornfritt. 

88kr, eventuelt 176,-/mnd om du velger fullfóre på v&h er jo ikke så mye, og velger du å kjøpe i større kvanta, vil du få prisen noe lavere. 

Skrevet
3 minutter siden, Justisia skrev:

Forskjellen på pølse og kjøttboller er kun at det ene er pølseformet og det andre er kjøttboller. Mer praktisk for de med mindre hunder å slippe dele opp pølsene, men, litt søl er verd prisen an sparer på å kjøpe pølser. Synes jeg i alle fall :)

For meg med mine så er det hipp som happ om jeg fórer med tørrfor eller v/H, men har valgt v&h fordi hundene fungerer meget bra på det. De får fra tid til annen tørrfór i tillegg, for litt variasjon og fordi de liker det. De får da Genesis Pure Canada, som er kornfritt. 

88kr, eventuelt 176,-/mnd om du velger fullfóre på v&h er jo ikke så mye, og velger du å kjøpe i større kvanta, vil du få prisen noe lavere. 

Mtp på at min skal ha bare 70 gram hvis jeg supplerer med tørrfor så er vel kjøttbollene ganske mye enklere enn å dele en pølse i hundre biter. Men 10 kr her og 10 kr der kan fort bli en del så siden jeg er litt gnien kommer jeg sikkert til å fortsette med pølsene da:P

Foreløpig takler magen VH greit men hun har kun fått det i rundt 3 dager. Avføringen er bittelitt løs, så venter til den er normal igjen før jeg begynner å gi litt mer. Har til nå bare gitt ca en t-skje VH. Har tidligere slitt med å finne passende tørrfor. Enten fikk hun løs/hard mage eller begynte å klø mye. Så hvis VH viser seg å fungere greit så heller jeg mot å fortsette med det :)

Skrevet
Akkurat nå, Kaisen skrev:

Min veier 7 kg (egentlig 1 kg for mye:P) så kan se for meg at kjøttbollene er mye enklere ja... hvor mye gir dere av de? 

Min får en bolle til frokost og en til kvelds, men hun er på kronisk slankekur og i tillegg trener vi mye så hun får en del godbiter i tillegg.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...