Gå til innhold
Hundesonen.no

Portugisisk vannhund - Chessea


Recommended Posts

Skrevet

Chessea

Chessea er ei snart to år gammel Portugisisk vannhund som kommer i fra Golden Water kennel i Sandnes. Hun er glad, spretten, energifull og er en ekte "portis". Hun er gjenkjennes blant venner og naboer med sin løveklipp. Chessea er livsglad, lærevillig, vilter, sosial og matglad når hun har lyst til å være det. Hun er alltid positiv, men er en skikkelig syvsover og liker å sove lengre enn alle oss andre i familien. Chessea er glad i alle sine familiemedlemmer, og er et fullverdig medlem av vår familie.

Stamtavlenavn: Golden Water's Bj Chesea of Eastsea (Stamtavle)

Registreringsnummer: 15278/05

Fødselsdato: 19/06 2005.

Kjønn: Tispe.

Høyde: 51 cm

Vekt: 20 kg.

Farge: Svart med hvite avtegn.

Pelstype: Wavy

HD-status: HD-A

Øyne: Optigen A eller B fra sine foreldre.

Foreldre: Wildsides Joysea, HD B og Lacustrine Unbelievable, HD A.

Oppdretter: GoldenWater kennel v/Crystal Kay.

Mer info på vår hjemmeside! :)www.portisen.com

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hoi! Shame on me - denne tråden er gammel nå! Tenk at min kjære øyensten er hele 7 år i dag Oi så tiden flyr. Gratulerer til den beste, teiteste, søteste og klokeste hunden i hele verden. Hurr

Posted Images

Skrevet

Sist jeg var her på forumet (før i går altså) hadde du ikke fått henne ennå.... så det kom litt som en overaskelse... jeg synes ikke det er så lenge siden vi fikk vite at du skulle få henne... det har godt veldig fort... (men det syns kanskje ikke du da...hehe :P) nå var det hun kom hjem til deg?

hun er bare så utrolig nydelig :):P er helt forelsket jeg... hehe :P:P

Skrevet

Å så flott hun er!!

Kjempestilig med fire hvite poter da!

(det hvite er lovlig på portisen, sant?)

Skrevet
Sist jeg var her på forumet (før i går altså) hadde du ikke fått henne ennå.... så det kom litt som en overaskelse... jeg synes ikke det er så lenge siden vi fikk vite at du skulle få henne... det har godt veldig fort... (men det syns kanskje ikke du da...hehe :P) nå var det hun kom hjem til deg?

hun er bare så utrolig nydelig :P :P er helt forelsket jeg... hehe  :P  :P

Hehe, ja tiden renner gitt :P

Fikk henne for en og en halv uke siden. Søndag 14 (?) .. :)

Skrevet
Å så flott hun er!!  

Kjempestilig med fire hvite poter da!  

(det hvite er lovlig på portisen, sant?)

Jepp! Det er lov med maks 30% hvitt på kroppen, men de fleste har ikke så mye. :)

Skrevet
Søt hun er!! :)  

Har du begynt å trene sitt eller noe med henne? skjønner hun det? :P

For å si det sånn :P Hun sitter og venter på godbiten hele tiden allerede :P

Har begynt litt med musematte, og ligg + sitt :P I just could'n wait! :-o

Skrevet

Hvor er hun bare herlig!! Dejlig lille krudtugle ser hun til at være! Skønne billeder, kan godt forstå du ikke kan lade være med at træne hende, det høres bestemt også ud som om hun nyder det. :)

Skrevet
Åh, hun er bare helt nydelig!!!  :)  :P  Utrolig skjønn!

Hvor gammel er hun nå?

takk for koselige tilbakemeldinger :P:D

Chessea er snart 10 uker. Blir 10 uker på Søndag. Oioioi så tiden flyr :-o

  • 2 weeks later...
Skrevet
Så nydelig hun var. Artig med de fire hvite potene.

ja kjempe skjønn altså..

alle hunder er så søte når de er valper :)

:):P:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

hvordan fant dere ut at dere ville ha den rasen?

og hvor kommer den fra??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...