Gå til innhold
Hundesonen.no

Portugisisk vannhund - Chessea


Maria
 Share

Recommended Posts

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hoi! Shame on me - denne tråden er gammel nå! Tenk at min kjære øyensten er hele 7 år i dag Oi så tiden flyr. Gratulerer til den beste, teiteste, søteste og klokeste hunden i hele verden. Hurr

Posted Images

  • 2 weeks later...

Takk for fine ord, alle sammen! ;)

Hun er så nydelig! Men blir valpene født uten pels på bakparten? Eller har der barbert henne på det valpebildet? *rødme*

Valpene blir født med hår over hele kroppen, akkurat som alle andre hunder. :P Baken er barbert. Chessea var klippet bak da vi hentet henne, men vi lot det gro ut igjen, før vi klippet henne på nytt. :lol:

Nytt bilde av Chessea; 14,5 måneder gammel:

Chesseastaa.jpg

Bilde tatt hos Chesseas oppdretter i helgen. På bildet fra venstre:

Chessea, meg, Harley (liggende), Breesea (helsøster til Chessea), Crystal (bak), Joysea (kortklippet, Chesseas mamma), Shellsea (kusine, liggende), Zira og Silje.

fint2_copy.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
Guest Just me!!

Takk skal du ha! :o

Så spennende med flere portiser rundt om..! Hvor i verden holder du til da?

Oslo, eller mer nøyaktig Økern :P Ser du bor på Fjellhamar (Lørenskog, right?). Tanten min bor der :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Her kommer dagens bildespam fra oss. Vi hadde en liten nisse-fotoshoot ute i hagen, som jeg ikke helt fikk til å få gode bilder ut av.. det er ikke så lett med en stykk lekelysten hund og en stykk fotograf med blåfrosne fingre!

Men noen søte bilder fikk jeg da i hvertfall knipset.

Forresten er også hjemmesiden oppdatert i dag, med nytt bilde på layouten og litt annet småtteri. http://www.portisen.com

desember_011.jpg

Wohooo! Jeg har stukket av med leggvarmer'ne! Dritkult!

desember_018.jpg

Hoppe over stigen mens man har raptus-anfall er en vinner, som vanlig

desember_014.jpg

Men så kan man ta seg tid til å posere litt

desember_021.jpg

GI DEN TIL MEG! I'm the boss!

desember_028.jpg

Ser jeg intelligent ut nå?

desember_031.jpg

Tigge om oppmerksomhet

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...