Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De er blitt veldig mye dyrere etter at vi kjøpte for ~6 år siden, dessverre. Jeg er kjempefornøyd! På det ene buret røk pumpen som holdt burdøren oppe, da fikk vi tilsendt ny av produsent, men ellers har de vært solide, lydløse, lett å holde rene, og i det hele tatt. Det største problemet vi har hatt er at skruene som holder fast takplaten har løsnet litt, så de går jeg over og skrur til innimellom. Pga plass/layout i bilen har vi nå bare ett av de to vi kjøpte, men det ser knapt brukt ut.

  • Like 1
Skrevet

Hatt både medium bred og medium i Artfex og vært kjempefornøyd :) godt bur, liker løsningen på døra veldig godt og at alt rommet i buret går til hunden, selve buret tar liten plass. Hadde beholdt det om jeg ikke skulle hatt dobbeltbur og Kela ble så mye billigere løsning 

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar, begge to! Da får vi hive oss rundt og selge samboerens Herkulesbur, så får han mitt skranglete kelabur og så kjøper jeg Artfex (er jeg som kjører med hund på trening så viktigst at jeg har ordentlig bur). :)

Skrevet

Vi hadde Artfex fram til de siste to hundene kom i hus.

Var kjempefornøyd.

Null skrangling, og buret ser jo fint ut også.

At det er skikkelig testet med tanke på en skikkelig kræsj er absolutt ingen bakdel heller.

Hadde det passet med to i bredden i bilen vår, hadde vi ikke byttet til Kulkukoira.

Gikk flere år før jeg solgte det, sånn i tilfelle vi skulle fått bruk for det.

Eneste bakdelen vi så, er at luka åpnes oppover, i stede for til siden.

Har ikke tall på alle de gangene samboeren min skalla i den luka... :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...