Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei på dere, to og firbente :)

Etter mangfoldig snoking uten en konto etter googlesøk om tips og triks til hundeholdet, har jeg fått surret meg inn hit på hundesonen (garantert på tide!)  

Så lenge jeg kan huske har jeg hatt en eller annen hund rundt meg. En flat som endte opp med å gå å gjemme seg etter en to ukers fjelltur, en norrfolkterrier som var terrier med stor T. Familiens gode border hjelpere med sauene når de skulle fra a til å. Og for tiden har jeg en klovn og sjarmør av en Beauceron. 

Jeg går for tiden på Melsom. YFF hund. Og ellers trener jeg litt LP. Er ganske amatør. Går for det meste i at jeg må lære meg å gå, men morro er det jammen meg. Med litt godt humør, tålmodighet, en bestikkelse eller tre så pleier det meste å fungere til slutt. Selv om jeg noen ganger må dra meg selv i håret og tenke "Hva er løsningen på denne utfordringen da? Amatørhundetrener" 

Jeg er intressert i, tja, hund. Åpenbart. Spesielt etologi og ernæring egentlig. Stress, aggresjoner, hvorfor de reagerer sånn og sånn av den og den påvirkningen.

Min favorittaktivitet er i likehet med mange andre det å trene hund. Helst 3 timer om gangen. Men fornuften tilsier at jeg skal ta korte økter. Så da gjør jeg det.  

For tiden er Vilja læremesteren min i praksis, mens hundebøker og internett og skoletimene tar seg av teorien. 

Jeg satser på å få både overvåket og deltatt i ett hav av friske diskusjoner, lese inspill, og lære mer om våre firbente bestevenner! 

 

 

IMG_0128.JPG

IMG_7330.JPG

IMG_6661.JPG

IMG_7060.JPG

IMG_7552.JPG

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...