Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsikringer uten bevegelig egenandel?


Recommended Posts

Skrevet

Potermannen her, fruen har gitt meg tillatelse til å poste et spørsmål i hennes brukernavn.

Etter noen år med Agria som forsikringsselskap ønsker vi å søke etter nytt forsikringsselskap når vi nå anskaffer oss et nytt firbeint familiemedlem. Grunnen til vi søker et alternativ til Agria er at det er dårlig økonomi i en forsikring som i tillegg til en fast egenandel på eksempelvis 1000,- også skal ha en bevegelig egenandel på eksempelvis 15 %. Noe som i praksis betyr at en skade på kr 11 000 fører til en egenandel på 1 000,- + ((11 000 - 10 000)*0,15) = 2 500,-.  Agria er god på andre områder, som eksempelvis dekning av medisinutgifter.

Mitt spørsmål er om hvilke forsikringsselskap som er bra på områder som beviselig gir en lav egenandel på skade, og som samtidig dekker utgifter til medisiner ved skader. Kom gjerne med eksempler med din egen dyreforsikring som viser pris på forsikringen, hva den innebærer i grove trekk, samtidig som det fremkommer hva slags egenandelstype forsikringen har. 

Potermannen.

Skrevet

Anbefaling fra meg:

Samle inn navn på alle tilgjengelige forsikringsselskaper, lag dere en oversikt over hva de tilbyr. Forsikringsselskapene har alle forsikringsvilkår tilgjengelige på nettsidene sine. Tar litt tid å lese pdf'er med 20-30 sider, men er verdt det om man virkelig vil analysere hva som gir best økonomi.

DnB har f.eks lav egenandel (fast egenandel, ingen bevegelighet) men har til gjengjeld mye mindre dekning på forsikringen både i bredde av sykdom, maxgrense per år - og drar av på forsikringa helt til de ikke forsikrer eldre hunder overhodet.

Deretter ville jeg ringt til de aktuelle forsikringsselskapene og hørt hva de kan tilby dere i pris for den hunden det er snakk om - siden de har enorme forskjeller i pris fra rase til rase (tenk norsk elghund vs engelsk bulldog. Phew... tusener per år).

Deretter ville jeg satt opp "egenandel vs dekning vs pris" og vurdert opp og ned hva som veier mest.

Skrevet

Potermannen her.

 

Takk for innspill. Det var en fryktet jobb som må gjøres - nemlig oppsøke de som har dyreforsikring og sette opp en liste over de aktuelle og se hva de tilbyr.

Winterbergh har jeg ikke hørt om, så her må det tydeligvis sjekkes litt rundt :)

 

Potermannen.

Skrevet

If tror jeg også har fast egenandel. Mener på de sa det når jeg snakket med de og vurderte å bytte. Helt til årspremien kom på det dobbelte av hva Agria tok for ca samme dekning..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...